[VIDEO] ATP Indian Wells: Borna Ćorić nakon drame i preokreta izgubio od Federera!

Naš tenisač ipak nije izborio finale.

Borna Ćorić, 49. tenisač ATP ljestvice, bio je nadomak ogromne senzacije u polufinalu ATP Indian Wells turnira. Naime, naš tenisač vodio je protiv Rogera Federera 7:5 i 4:2, no iskusni FedEx vratio se u meč i nakon dva sata i 21 minute igre pobijedio 5:7, 6:4 i 6:4.

U prvom setu gledali smo igru gem za gemom, a nijedan tenisač nije imao nijednu break priliku. No, tako je bilo sve do rezultata 5:5 kada naš tenisač dolazi do prve break lopte, koju ne koristi, ali u istom gemu koristi drugu te dolazi do prednosti od 6:5. U idućem gemu imao je tri set lopte te iskoristio drugu i poveo sa 7:5.

U drugi set maestralno je ušao naš tenisač, iskoristio break loptu te oduzeo servis Švicarcu, kojeg je potvrdio i ubrzo došao do prednosti od 2:0. Imao je Roger tri break lopte za izjednačenje na 2:2, no Ćorić se uspio spasiti i povesti 3:1. Spasio je Borna novu break loptu pri rezultatu 3:2 i poveo 4:2, no pokleknuo je pri idućem svom servisu te je najbolji tenisač svijeta izjednačio na 4:4. U tim trenutcima Borna se potpuno raspao, što Federer koristi te izjednačuje na 1-1 u setovima.

Ipak, Borna se konsolidirao i na samom početku trećeg seta oduzeo servis Rogeru, koji, međutim, radi re-break te dolazi do 2:1 vodstva. Dugo se igrao gem za gemom, sve dok pri rezultatu 3:3 nismo vidjeli novu izmjenu servisa, nakon Borninog oduzimanja servisa za 4:3, Roger je re-breakom izjednačio na 4:4. I kad je bilo najpotrebnije, Švicarac je napravio još jedan break i izborio finale

Da je pobijedio, Borna bi osigurao i svoj renking karijere, s obzirom da bi od ponedjeljka bio minimalno 27. tenisač svijeta prema ATP ljestvici, ukoliko bi izgubio finale te 20. ako bi ga pobijedio. U finalu će Švicarac igrati protiv pobjednika susreta između Miloša Raonića i Juan Martin Del Potra.