[VIDEO] Audi Cup: Lovren s Liverpoolom potopio Bayern

Najveći europski klubovi se pripremaju za novu sezonu participacijom u različitim sponzorskim natjecanjima, te na taj način podebljavaju svoj budžet i istovremeno odigravaju pripremne utakmice s najtežim mogućim protivnicima. Jedno od takvih natjecanja je i Audi Cup koji se ove godine održava u Munchenu, a na njemu sudjeluju Bayern, Liverpool, Atletico Madrid i Napoli.

U najzanimljivijoj utakmici dana Liverpool je deklasirao Bayern koji nastavlja s očajnim nastupima u pripremnim utakmicama. Naime, Bavarci su već teško izgubili od Milana i Intera, sada im je poraz od 3:0 zadao i Liverpool.

Engleska ekipa je povela već u 7. minuti kada su brzu polukontru odigrali Firmino i Mane, a brzonogi Senegalac je nemilosrdno završio akciju pored ukopanog Kariusa za 1:0. Brza momčad Liverpoola je stvarala jako puno problema Bayernu, pa su tako opasno prijetili Salah i Moreno. Najbolji igrač utakmice Mane je potom predivno proigrao Morena, a Španjolčev centaršut zadaje puno problema obrani Bayerna te lopta dolazi do Salaha kojem nije bilo teško postaviti 2:0.

U nastavku se Bayern probudio, no tako je ostavio još više prostora Liverpoolu za kontre, a jednu takvu je iskoristio Sturridge i lijepim lobom doveo Liverpool na 3:0. Svih 90 minuta je u pobjedničkoj ekipi odigrao Dejan Lovren, a Liverpool će se u finalu Audi Cupa igrati s Atletico Madridom koji je pobijedio preokretom Napoli 2:1 golovima Torresa i Vietta.