[VIDEO] Babo naštimao nišanske sprave, pa izrešetao koš Clippersa

Indiana je šesta ekipa koja je i matematički osigurala doigravanje.

Tri Hrvata sinoć su izašli na NBA parkete, a posebno veseli povratak u šutersku formu našeg najboljeg košarkaša Bojana Bogdanovića koji je izrešetao koš Clippersa i odveo Indianu do pobjede, koja je i matematički osigurala nastup u doigravanju.

Indiana je na svom parketu sa 109:104 bila bolja od Los Angeles Clippersa. Imali su Clippersi vodstvo 102:100 nepune dvije minute prije kraja, ali sjajnom serijom 9:0 Pacersi su odjurili do pobjede. Prvo ime susreta bio je Bojan Bogdanović sa 28 koševa. pet skokova i tri asistencije. Victor Oladipo dodao je 18, a Thaddeus Young 16 koševa. Clipperse je predvodio Lou Williams sa 27 poena.

U Clevelandu su se susreli Ante Žižić i Dragan Bender, a Žižićevi Cavaliersi upisali su očekivanu visoku pobjedu 120:95. Ante Žižić pokazao je u prošlih nekoliko nastupa da se na njega može ozbiljno računati, ali povratkom Lovea i Thompsona minutaža mu se drastično smanjila i dobio je samo pet minuta u kojima je oba pokušaja zabio i skupio četiri poena uz dva skoka. LeBron James zabio je 27, a Kevin Love 20 koševa. Tristan Thompson je uzeo Antinu minutažu i za 16 minuta zabio kao i Ante četiri koša, ali uz šut 2/7.

Dragan Bender upisao je još jedan loš nastup, za 27 minuta zabio je samo dva koša uz tri skoka, asistenciju i dvije ukradene lopte. Najbolji u redovima Sunsa bio je Troy Daniels sa 20, a Marquese Chriss zabio je 19 koševa.

Od ostalih rezultata vrijedi izdvojiti važne pobjede Denvera u Washingtonu i Spursa koji su nakon produžetaka savladali Utah Jazz u jednoj od ključnih utakmica za ulazak u doigravanje.

La Marcus Aldridge je u pobjedi Spursa zabio 45 koševa i ponjeo epitet igrača večeri, a odličan je bio i Tim Hardaway u porazu Knicksa sa 39 koševa. Kyle Lowry je u pobjedi Toronta upisao triple double sa 25 koševa, 12 asistencija i 10 skokova.

Indiana – LA Clippers 109:104

Washington – Denver 100:108

Cleveland – Phoenix 120:95

New York – Minnesota 104:108

Toronto – Brooklyn 116:112

Chicago – Milwaukee 105:118

Oklahoma City – Miami 105:99

San Antonio – Utah 124:120