[Video] Barcelona pogotkom Rakitića slavila u El Clasicu!

Ivan Rakitić je igrač utakmice u slavlju Barcelona, Luka Modrić nije iskoristio nekoliko dobrih šansi!

Barcelona je pobjednik velikog El Clasica odigranog večeras na Santiago Bernabeu. Pogodak odluke postigao je naš Ivan rakitić, a utakmica je završila 1:0. Real Madrid tako je već petu utakmicu za redom bez pobjede na svom terenu i drugi puta ovaj tjedan je poražen od Barcelone. Ovom pobjedom Barcelona je pobjegla Realu na čak 12 bodova prednosti i tako vjerojatno izbacila iz trke Kraljeve za naslov prvaka.

Zanimljivo je bilo od početka, ali nedostajale su konkretne akcije. Prva je zaprijetila Barcelona preko Lea Mesija, ali njegov pokušaj loba Courtoisa je završio pored gola. Real je odgovorio ubrzo, ali naš Luka Modrić nije bio konkretan u završnici dobre Realove akcije. Ono što nije iskoristio Luka Modrić, a ni Leo Messi, iskoristio je Ivan Rakitić! Nakon duplog pasa na desnoj strani sa Sergi Robertom, Rakitić je istrčao sam ispred Courtoais i u završnici mirno prebacio Belgijca za vodstvo Barcelone. U završnici prvog poluvremena Luka Modrić je promašio još jednu lijepu šansu. Nakon dobre akcije Varanea i Dani Carvajala, Modrić je natrčao na visoku loptu u šesnaestercu i glavom poslao loptu iznad gola.

Dosta nervoze je bilo na terenu i valja izdvojiti situaciju kada je po tko zna koji puta Sergio Ramos nesportski udario Lea Messijan nakon čega je došlo do kontakta glava dvaju kapetana. Poluvrijeme je završilo s 1:0 prednosti Barcelone.

Real je morao po rezultat u drugom poluvremenu, ali nekih izglednih šansi za poravnaje nije bilo. Barcelona je s druge strane prijetila preko Dembelea i Suareza, no ni oni nisu uspjeli svladati golmana Reala u nastavku. Pri kraj susreta Messi je odlično zapucao na gol Reala, Courtoais je bio nemoćan, no centimetri su ga dijelili od povećanja vodstva.

Igrač utakmice tako je bio naš Ivan Rakitić, koji je postigao pobjedonosni pogodak za svoju momčad. U trci za Barcelonom još ostaje Atletico koji ima 10 bodova manje, ali svoju utakmicu 26. kola mora sutra odigrati na La Anoneti protiv Real Sociedada.