[VIDEO] Barcelona srušila Bocu Juniors i došla do svog drugog trofeja ove sezone!

Odlična utakmica Katalonaca.

Barcelona je novu sezonu, 2018./19., započela tradicionalnom utakmicom Joan Gamper Trophyja, u kojoj je na Camp Nou ugostila argentinskog velikana Bocu Juniors. Uvjerljivom, 3:0 pobjedom, Blaugrana je osvojila svoj 41. Joan Gamper i drugi trofej ove sezone.

Nakon nekoliko početnih blokiranih udaraca, Philippe Coutinho je imao prvu veću priliku, no Andrada je u 14. minuti upisao prvu obranu. Ipak, četiri minute kasnije Lionel Messi proigrao je Malcoma, koji odličnim golom zabija svoj prvijenac na Camp Nou za prednost Blaugrane. Do odmora smo vidjeli i dobar pokušaj Argentinaca, no Izquierdoz je glavom nakon kornera pucao pored gola, kao i Coutinhov udarac preko gola.

Ipak, šest minuta prije odmora Messi je izvozao argentinsku obranu i lobom povisio na 2:0. U posljednjoj sekundi prvog dijela Rakitić je izgubio loptu u svojoj polovici, što je uzrokovalo udarcem Ville u stativu, dok je na odbijenoj lopti Nandezov udarac sa crte izbio Umtiti.

Nastavak je udarcem pored gola otvorio El Haddadi, dok je Andrada obranio udarac Malcoma iz 52. minute. U 67. minuti dolazi do novog katalonskog gola. Rafinha i Suarez napravili su dvostruko proigravanje, a Brazilac je prvo prsima primio loptu, a zatim lobom povisio na 3:0. Mogao je Alcacer u 71. minuti povisiti na 4:0, no Andrada je pravovremenom intervencijom spasio svoja vrata.

Nakon centaršuta Dembelea u 78. minuti, Suarez je zamalo pucao pored gola, a minutu kasnije Andrada je obranio pokušaj Puiga. Nakon kornera Dembelea u 83. minuti Andrada je krajnjim naporom obranio pokušaj Lengleta glavom, a posljednju priliku na utakmici imao je Puig, koji je u 87. minuti pucao pored gola.