U utorak su odigrani prvi susreti drugoga kola grupne faze Lige prvaka u skupinama E, F, G i H.

Luis Suarez slavi pogodak/Getty Images

Liga prvaka se u drugom kolu grupne faze vratila na velika vrata, a nije manjkalo iznenađenja u skupinama E, F, G i H od kojih izdvajamo teško mučenje Barcelone protiv Leverkusena te pobjede BATE-a i Olympiakosa nad Romom, odnosno Arsenalom.

SKUPINA E
Nakon prvog kola u skupini E je vodeće mjesto držao Bayer iz Leverkusena, dok su Barcelona i AS Roma imali po bod, dok je bjeloruski BATE ostao praznih ruku. U drugom kolu je na Camp Nou Barcelona bez ozlijeđenog Lionela Messija dočekala njemački sastav koji je bez Hrvata Tina Jedvaja i Darija Krešića poveo u 22. minuti pogotkom grčkog reprezentativca Kyriakosa Papadopoulosa. Apotekari su do 80. minute odolijevali napadima domaćeg sastave, da bi u samo dvije minute prosuli marljivi rad tijekom cijele utakmice. Sergi Roberto u 80. i Luis Suarez u 82. minuti su potopili sve nade gostiju. Za domaći sastav je do 72. minute igrao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

BATE Borisov je zasigurno priredio najveće iznenađenje dosad odigranih utakmica drugog kola pobjedivši na svom terenu AS Romu koja je pružila blijedu partiju u svom prvom okršaju protiv nekog od bjeloruskih klubova. Igor Stasevič u osmoj minuti dovodi domaćine u vodstvo, dok je Filip Mladenović u 12. i 30. minuti doveo BATE u mirne vode kojima su plovili sve do 67. minute kada je Gervinho smanjio vodstvo, a posljednji pogodak na susretu je djelo Torosidisa u 82. minuti koji je bio dovoljan za konačnih 3:2. Na ljestvici vodi Barcelona s četiri boda, slijede BATE i Bayer s jednim manje, dok je Roma na začelju s jednim bodom iz prvog kola.

SKUPINA F
U drugom susretu Dinamove skupine igrali su Arsenal i Olympiakos te je porazom od 3:2 momčad Arsenea Wengera po prvi put u posljednjih 16 sezona došla u neizvjesnu situaciju gdje pod pitanje stavlja svoj plasman u drugi krug. Medije je nakon dvoboja najviše zanimalo zašto je Wenger na klupi ostavio Petra Cecha umjesto kojega je branio Ospina koji je označen glavnim krivcem za drugi pogodak gostiju. Topnicima se nikada u povijesti nije dogodio poraz u prva dva kola grupne faze Lige prvaka, a sada moraju u dva susreta protiv Bayerna izvlačiti sezonu iz ponora. Pogotke za Olympiakos su postigli Pardo, drugi je pripisan Ospini, dok je za pobjedu zabio Islanđanin Finbogasson, a za londonski sastav su golove postigli Sanchez i Walcott.

Na čelu skupine se nalazi Bayern sa maksimalnim učinkom od šest bodova, sljedeći protivnici Dinamo i Olympiakos imaju po tri boda, dok je Arsenal ostao bez plijena u prve dvije utakmice.

SKUPINA G
U skupini G je ukrajinski Dinamo Kijev nakon remija s Portom u prvom kolu otišao na gostovanje kod Maccabija iz Tel Aviva koji je u kvalifikacijama šokantno izbacio Basel. Ovdje iznenađenja nije bilo pošto je ukrajinski prvak pogocima Yarmolenka u četvrtoj i Juniora Moraesa u 50. minuti došao do vrijedne pobjede u kojoj je hrvatski reprezentativac Domagoj Vida odigrao posljednjih 12 minuta.

U drugom susretu na Dragau Jose Mourinho se vratio na mjesto gdje je prvi puta osjetio trenerski uspjeh osvojivši Ligu prvaka s Portom 2004. godine. Ovoga puta domaćini nisu bili gostoljubivi prema “Special One” treneru. Porto je u vodstvo doveo Andre Andre u 39. minuti, dok je stvari na početak vratio Willian pogotkom u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela. Ipak, u 52. minuti je Maicon zatresao mrežu gostiju za konačno rješenje rezultata i pobjede portugalskog viceprvaka koji je na prvom mjestu skupine zajedno sa kijevskim Dinamom, dok je Chelsea treći s tri boda, a Maccabi je na začelju bez bodova.

SKUPINA H
U dvobojima posljednje skupine, po mnogima i najslabije u ovogodišnjoj Ligi prvaka, ruski prvak Zenit iz Sankt Petersburga je na domaćem terenu svladao Gent rezultatom 2:1, a pogotke su postigli Artem Dzyuba u 35. i Oleg Shatov u 67. minuti, dok je u 56. minuti za goste izjednačio Thomas Matton.

Valencia je na gostovanju pobijedila Lyon s minimalnih 1:0, a pogodak odluke je postigao Alžirac Feghouli u 42. minuti čime su Šišmiši upisali prvu pobjedu u skupini, a ispred njih je jedino Zenit sa šest bodova, dok su Lyon i Gent na začelju sa međusobnim remijem iz prvog susreta.