[VIDEO] Bayern lakoćom protutnjao kroz Gelsenkirchen

U petom kolu njemačkog prvenstva Bayern je lakše od očekivanog došao do četvrte pobjede.

Nogometaši Bayerna iz Munchena trijumfirali su u derbiju 5. kola Bundeslige na gostovanju kod Schalkea u Gelsenkirchenu s uvjerljivih 3-0 i čvrsto drže vrh ljestvice s 12 osvojenih bodova.

Već u prvom dijelu momčad Carla Ancelottija zabila je dva pogotka i riješila pitanje pobjednika. Prvi pogodak djelo je Roberta Lewandowskog iz penala,  dosuđenog nakon gledanja video-snimke, a potom je svoj prvi bundesligaški gol zabio novopridošli James Rodriguez. U 76. minuti Čileanac Arturo Vidal postavio je konačni rezultat nakon sjajnog dodavanja Kolumbijca.

Ausgburg je pogotkom Gregoritscha iz 4. minute iznenadio viceprvaka RB Leipzig s 1-0. Borusssia Moenchengladbach je kod kuće s dva gola Brazilca Raffaela svladala Stuttgart za koji je Josip Brekalo igrao od 62. minute, dok su Wolfsburg i Werder remizirali rezultatom 1-1.

Prvi je već spomenuti Bayern s 12 bodova ispred prvih pratitelja Borussie (D), Augsburga i Hannovera koji imaju po deset bodova.