[VIDEO] Bišćanova Rijeka ruši sve pred sobom

Rijeka je ovom pobjedom učvrstila drugo mjesto sa tri boda ispred Lokomotive.

Nogometaši Rijeke još su jednom ovog tjedna bili bolji od Lokomotive. Nakon pobjede u Kupu u Kranjčevićevoj, Bijeli su upisali visoku 3:0 pobjedu na Rujevici u 17. kolu MaxTv prve HNL.

Rijeka – Lokomotiva 3:0 (1:0)

strijelci: 1:0 Heber 13′, 2:0 Kvržić 60′, 3:0 Heber 77′

RIJEKA: Sluga, Zuta, Punčec, Župarić, Raspopopović, Lončar (od 89. Čanadžija), Pavičić, Gorgon (od 67. Grahovac), Heber (od 89. Acosty), Kvržić, Čolak

LOKOMOTIVA: Grbić, Lecjaks (od 49. Hujber), Datković, Kolinger, Karačić, Drožđek, Halilović (od 68. Krajinović), Mlinar, Kastrati (od 76. Božić), Krstanović, Radonjić

Prvi udarac po golu i nagovještaj onog što slijedi uputio je Brazilac Heber u 9. minuti susreta, no bio je jako neprecizan. Samo četiri minute kasnije Kvržić je izveo slobodan udarac sa desne strane i ubacio loptu ispred Grbića, vratar Lokomotive je ostao ukopan, a Heber sjajno reagirao ispred njega i glavom poslao loptu u mrežu.

Kontrolirali su Riječani susret, imali su i nekoliko priliga za povećanje vodstva, ali na poluvrijeme se odlazi s minimalnim vodstvom.

U petoj minuti nastavka još je jednom Heber pokušao glavom, ali Grbić je ovog puta bio na mjestu. Nakon sat vremena igre, domaći su udvostručili prednost. Čolak je pucao s ruba šesnaesterca, Grbić odbija loptu u stranu, a Kvržić iz teške pozicije pogađa bliži kut.

Grbić je fantastičnim reakcijama zaustavio udarce Čolaka u 65. i 73. minuti, no riješenja za Hebera nije imao. Brazilac je prošao po lijevoj strani i sjajnim udarcem pogodio suprotne rašlje. U samoj završnici dobar je pokušaj imao Krstanović, ali Sluga se nije dao iznenaditi.