Bojan Bogdanović zabio je 19 koševa u pobjedi Brooklyn Netsa...

Bojan Bogdanović/Getty Images

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović konačno je proigrao na NBA parketima poslije serije nešto slabijih utakmica u najjačoj ligi svijeta.

Bogdanović je u pobjedu Netsa protiv Houston Rocketsa ugradio 19 poena, uz šut iz igre 8/16, a u 38 minuta provedenih na parketu bio je ponajbolji igrač Brooklyna upisavši još i pet skokova te jednu asistenciju.

Osjetniju minutažu napokon je dobio i Mario Hezonja u dresu Orlanda, koji je u gostima pobijedio Denver Nuggetse rezultatom 85:74. Hezonja je igrao deset mintua te postigao dva poena (1/3 šut iz igre) te je tri puta dobro skočio. Magic je predvodio Nikola Vučević (18 poena, 13 skokova), dok je u poraženom sastavu najefikasniji bio Wil Barton s 23 poena.

Golden State Warriorsi nastavili su pak svoju impresivnu seriju pobjeda; Indiana je pala rezultatom 131:123, bila je to 23. uzastopna pobjeda aktualnog NBA prvaka, a ovoga puta najbolji na parketu nije bio ‘izvanzemaljac’ Stephen Curry. 27-godišnjak je zabio ‘samo’ 29 poena (uz 10 asistencija), a najefikasniji je s deset koševa više bio Klay Thompson.