Hrvatski reprezentativac dominira u Brooklyn Netsima...

Bojan Bogdanović/Getty Images

Sva trojica Hrvata koji su izašli na teren u noći sa subote na nedjelju doživjeli su poraze, a daleko najbolju partiju pružio je ponovno Bojan Bogdanović, najbolji strijelac svojih Brooklyn Netsa u porazu od Milwaukeeja.

Popularni Babo, kojega u posljednje vrijeme mnogi tituliraju ponajboljim europskim košarkašem, ubacio je 26 poena, osam puta skočio i dvaput asistirao. Nešto više od 11 sekundi prije kraja pogodio je vrlo važnu tricu za izjednačenje (108:108), no John Henson u dramatičnoj je završnici ipak pogodio za minimalnu pobjedu Bucksa.

Mnogo skromnije učinke polučio je Mario Hezonja u dresu Orlando Magica protiv Cleveland Cavaliersa. Hezonja je na parketu proveo 10 minuta i 20 sekundi, a za to je vrijeme postigao tri koša i četiri puta uspješno skočio. Cleveland je na koncu slavio rezultatom 105:99.

Posljednji hrvatski ‘Mohikanac’ bio je Dario Šarić, čiji su Philadelphia 76ersi teško poraženi od Atlante s konačnih 104:72, odnosno -32. Talentirani hrvatski košarkaš nije pružio osobito dobru igru, unatoč tomu što je dobio vrlo solidnu minutažu. Odigrao je, naime, 26:24 minute te upisao pet koševa, četiri skoka i dvije asistencije.

Na ljestvici atlantske divizije Bogdanovićev Brooklyn trenutačno se nalazi na četvrtom mjestu, odmah iza njega situirala se Philadelphia, dok istu razdaljinu od vrha zauzima Orlando na tablici jugoistočne divizije.