HNK HAJDUK SPLIT - FACEBOOK

U uzvratnoj utakmici play-offa Europske lige Hajduk je na Poljudu pred 35 tisuća gledatelja odigrao 1:1 protiv Evertona, no taj rezultat bio je daleko od prolaza pa je Everton s ukupnih 3;1 prošao u grupnu fazu Europske lige.

Fantastična atmosfera na Poljudu ponijela je igrače Hajduka od samog početka, u 5. minuti dogodila se jedna sporna situacija,  Vlašić je na vrijeme proigrao Ercega koji prvi prima loptu ispred golmana gostiju ali  Pickford ga ruši. No, sudac je procijenio kako nema penala jer je pomoćni sudac dosudio zaleđe. Kombinacija Vlašić – Erceg sjajno je funkcionirala po Evertonovoj desnoj strani, izluđivali su obrambene igrače gostiju. Hajduk je pritiskao skoro cijelo prvo poluvrijeme, ali jednostavno nije bilo sreće za pogodak. Pred sami kraj prvog dijela kada su se nekako obadvije strane ‘pomirile’ kako će na odmor otići s 0:0, u 44. minuti ukazao se Josip Radošević koji je sjajno zapucao  s 30ak metara prema vratima gostiju i pogodio za vodstvo 1:0 protiv Evertona.

Nevjerojatna stvar dogodila se na samom početku drugog dijela, Sigurdsson je s nekih 40 metara primijetio golmana Hajduka Stipicu koji je  stajao na desetak metara od svoga gola, Islanđanin je potegnuo i pogodio za potpuni šok na Poljudu.

Desetak minuta trebalo je igračima Hajduka da dođu k sebi, Hajduk je ponovno počeo igrati napadački, držali su loptu u svom posjedu. U 64. minuti sjajni Erceg pao je u kaznenom prostoru a sudac je pokazao na bijelu točku. Loptu je uzeo Said i promašio. Drugi šok za Hajduk u kratkom vremenu. Do kraja utakmice igrači Hajduka jednostavno više nisu imali snage, ipak su im trebala tri gola za prolaz u grupnu fazu Europske lige, a za to je trebalo nešto više od sreće. Everton je na kraju s ukupnih 3:1 prošao u grupnu fazu Europske lige, a igračima Hajduka treba čestitati na nevjerojatnoj borbi i želji za prolazom u grupnu fazu EL.

Hajduk: Stipica – Juranović, Borja, Nižić, Memolla – Savvas, Radošević, Hamza – Vlašić, Said, Erceg.
Everton: Pickford – Martina, Keane, Williams, Baines – Schneiderlin, Sigurdsson, Bešić – Calvert-Lewin, Lookman – Rooney