[VIDEO] Borussija (D) glatkom pobjedom preuzela vrh Bundeslige

U pobjedi Hoffenheima Andrej Kramarić je igrao do 55. minute, dok je Ante Rebić nastupio za Eintracht.

U susretu petog kola Bundeslige Borussia Dortmund je u Hamburgu pobijedila HSV 3-0 i vratila se na prvo mjesto Bundeslige. Golove za Borussiju postigli su Shinji Kagawa u prvom te Pierre-Emerick Aubameyang i Christian Pulisic u drugom poluvremenu.

Hoffenheim je na gostovanju pobijedio Mainz 3-2 nakon što je domaćin poslije 16 minuta imao vodstvo od 2-0.

Gosti su do kraja provg dijela izjednačili, a strijelci su bili Nadiem Amiri (23) i Sandro Wagner (45+2). Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Uth je u drugoj minuti sudačke nadoknade donio pobjedu gostima. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić je igrao za goste od 55. minute.

Eintracht Frankfurt hrvatskog stratega Nike Kovača na gostovanju je pobijedio Koln 1-0 upisavši drugu pobjedu sezone. Pogodak odluke zabio je Sebastien Haller iz najstrože kazne u 22. minuti, a za momčad iz Frankfurta od 68. minute igrao je i Ante Rebić-

Na ljestvici vodi Borussia Dortmund sa 13 bodova, Bayern ima 12, a Hoffenheim i Hanover po 11 bodova.