[VIDEO] Brutality Burića presudio utakmicu

Utakmica se prelomila u trečoj četvrtini.

Prva utakmica za 3. mjesto PH u vaterpolu između Jadrana i Mornara održala se u srijedu na bazenu Poljud.

Jadran je iskoristio slabiji ulazak Mornara te odnio prednost, 4:2, nakon prve četvrtine.

U drugoj četvrtini, “gosti” podižu svoju igru, iako na poluvrijeme odlaze sa -2.

Kako se Mornar rezultatski približio, tako su i tenzije između igrača porasle, a Blašković i Štampalija se nisu mogli snaći te gube konce i umjesto gradskog derbija, nastaje cirkus u kojem je na kraju podijeljeno ukupno 17 isključenja.

5. minuta treće četvrtine  bila je kobna za Mornar. Pri rezultatu 8:6 za Jadran, isključenje bez prava zamjene dobio je Rino Burić.

Situacija je na Poljudu podigla mnogo galame. Bivši igrač Mornara, Antun Goreta se u obrani penje na napadača. Burić prima faul te se  u tom trenutku između njih zapjenilo. Suci su to procijenili kao brutalnu igru Burića i kaznili Mornar sa 5 minuta igrače manje i petercem za Jadran.

U videu se nalazi snimak navedenog napada pa sami procijenite.

Mornar oštećen? Procijenite sami….Dosuđena je brutalna igra???I tako je rješena utakmica.

Gepostet von Vaterpolo klub Mornar Brodospas am Mittwoch, 16. Mai 2018

Ovim isključenjem, ostatak utakmice je bio samo formalnost.

Klupa Mornara to je i vidjela te su cijelu zadnju četvrtinu odigrali mlađi igrači (1999., 2000., 2001. godište) s pokojim starijim.

Druga se utakmica igra već za dva dana, u subotu u 18 sati kada će Jadran imati priliku osvojiti treće mjesto nakon dugog niza godina, a Mornar tražiti majstoricu.

Jadran Split 16:8 Mornar BS

(4:2, 3:3, 4:1, 5:2)

Anić, Goreta (2), Marinić – Kragić (3), Krapić (1), Butić (1), Pejković, Power (1), Marelja, Visković (2), Milardović (4), Šetka (2), Buzdovačić, Strujić, Bušelić – trener: Ivan Asić

Šparada, Čagalj (1), K. Erak, Solje, Čalić (1), Žiivković (1), D. Erak, Buha (2), Vrdoljak, Burić (1), A. Dužević (1), L. Dužević, Podrug, Tomasović (1)