[VIDEO] Bundesliga: Kovačev Bayern na krilima Lewe do pobjede, Kramarić do pobjede s Hoffenheimom

Odigrane su popodnevne utakmice.

Odigrano je prvih pet današnjih utakmica osmog kola njemačke Bundeslige, a Kovačev Bayern konačno je upisao pobjedu.

Bavarci su gostovali kod Wolfsburga i pobijedili ga 3:1, a igrač utakmice bio je Robert Lewandowski. Poljak je prvo iskoristio odličnu loptu Hummelsa i kroz noge zabio za prednost, da bi u 49. minuti povisio na 2:0 nakon velike pogreške domaće obrane. U 57. minuti Arjen Robben zaradio je crveni karton, što su Vukovi iskoristili i preko Weghorsta smanjili, no 18 minuta prije kraja ponovno se ukazao Lewandowski i dodao do Jamesa, koji postavlja konačnih 3:1. Josip Brekalo igrao je do 60. minute.

Borussia Dortmund ostala je vodeća momčad nakon to je sa 4:0 razbila Stuttgart. Već u trećoj minuti Reus je uposlio Sancha, koji zabija za prednost, da bi sam Reus povisio na 2:0. Marco je ponovno bio asistent u 25. minuti, a Paco Alcacer zabio za 3:0, da bi Philipp pred kraj susreta postavio konačnih 4:0.

Andrej Kramarić odigrao je cijeli susret u 3:1 pobjedi Hoffenheima nakon preokreta nad Nurnbergom, dok je Josip Elez odigrao svih 90 minuta u 2:2 remiju Hannovera i Bayera. Za Apotekare Tin Jedvaj nije ulazio u igru.

Bundesliga, osmo kolo:

Wolfsburg 1:3 Bayern Munchen (Weghorst 63. / 30., 49. Lewandowski, 72. James)

Stuttgart 0:4 Borussia Dortmund (3. Sancho, 23. Reus, 25. Alcacer, 85. Philipp)

Augsburg 0:0 Red Bull Leipzig

Bayer 04 Leverkusen 2:2 Hannover 96 (Bender 34., Bellarabi 90+4. / 25. Muslija, 54. Felipe)

Nurnberg 1:3 Hoffenheim (Behrens 18. – 11m / 50., 57. Nelson, 67. Szalai)