[VIDEO] Bundesliga: Kovačev Bayern nakon preokreta pobijedio Jedvajev Bayer, Kramarić i Elez upisali poraze

Loši nastupi hrvatskih nogometaša u trećem kolu.

Treće kolo njemačke Bundeslige u subotnjim utakmicama ponudilo je pregršt pogodaka te zanimljivih rezultata.

Minhenski Bayern je nakon preokreta s 3:1 pobijedio Bayer Leverkusen. Apotekare je u vodstvo doveo Wendell iz kaznenog udarca već u petoj minuti, no samo pet minuta kasnije Tolisso je izjednačio. U 19. minuti Arjen Robben je odličnim volejom donio preokret, a pobjedu je potvrdio James Rodriguez minutu prije kraja te donio Kovačevoj momčadi novu pobjedu. Tin Jedvaj odigrao je cijeli susret.

I Andrej Kramarić odigrao je cijeli susret u porazu Hoffenheima na gostovanju u Dusseldorfu. Fortuna je slavila 2:1, a u vodstvo je došla golom Moralesa nakon centaršuta Zimmera u 45. minuti. Četiri minute prije kraja Nelson je izjednačio, no u 88. minuti iz kaznenog udarca Lukebakio je donio pobjedu domaćinu.

Josip Brekalo igrao je do 62. minute u remiju Wolfsburga s Herthom 2:2. Goste je u vodstvo doveo Dilrosun u 61. minuti nakon lijepog soloprodora, da bi za domaćina Malli iz kaznenog udarca izjednačio. U prvoj minuti sudačke nadoknade Duda je odličnim slobodnim udarcem zabio za novo vodstvo momčadi iz Berlina, no Mehmedi je u 93. minuti donio remi Vukovima nakon Brooksovog spuštanja lopte glavom.

U ostalim utakmicama Mainz je drugom pobjedom sezone nad Augsburgom od 2:1 skočio na šestu poziciju, Josip Elez nije igrao u 3:2 porazu Hannovera kod Leipziga, a Borussia Monchengladbach je pobijedila Schalke s minimalnih 2:1.

Bundesliga, treće kolo:

Bayern Munchen 3:1 Bayer 04 Leverkusen (Tolisso 10., Robben 19., James 89. / 5. – 11m Wendell)

Fortuna Dusseldorf 2:1 Tsg Hoffenheim 1899 (Morales 45., Lukebakio 88. – 11m / 86. Nelson)

Mainz 05 2:1 Augsburg (Ujah 87., Maxim 90+3. / 82. Ji)

Red Bull Leipzig 3:2 Hannover 96 (Poulsen 9., Werner 40., 63. / 13. Fullkrug, 65. Albornoz)

Wolfsburg 2:2 Hertha Bsc Berlin (Malli 87. – 11m, Mehmedi 90+3. / 61. Dilrosun, 90+1. Duda)

Borussia Monchengladbach 2:1 Schalke 04 Gelsenkirchen (Ginter 3., Herrmann 76. / 90+3. Embolo)