[Video] Bundesliga: Mladi Hrvat solo akcijom presudio dortmundskoj Borussiji!

Mladi hrvatski nogometni reprezentativac u 51. minuti donio je pobjedu svojoj momčadi.

Nakon dvotjedne reprezentativne stanke, nastavljena je njemačka Bundesliga, a utakmicom između Stuttgarta i Borussije Dortmund otvoreno je 12. kolo. Domaćin je odnio vrijednu pobjedu protiv trećeplasirane momčadi prvenstva rezultatom 2:1, a veliku ulogu u trijumfu imao je mladi hrvatski nogometni reprezentativac Josip Brekalo.

Stuttgart je došao do vodstva već u 5. minuti susreta. Nakon katastrofalne pogreške igrača gostiju, Marca Bartre i vratara Romana Burkija, poklon je iskoristio Chadrac Akolo i pogodio loptu u praznu mrežu.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena gostima iz Dortmunda dosuđena je najstroža kazna nakon što je branič Benjamin Pavard rukom igrao loptu u svom šestnaestercu. Ulogu izvođača preuzeo je Andre Schurrle, ali njegov udarac obranio je Ron-Robert Zieler. Međutim, na odbijenu loptu naletava Maximilian Philipp i snažnim udarcem pod gredu donosi izjednačenje svojoj momčadi.

Na početku drugog poluvremena u igru je ušao naš Josip Brekalo, 19-godišnji član hrvatske nogometne reprezentacije do 21 godine i igrač na posudbi iz Wolfsburga. Već u 51. minuti veliki hrvatski talent donosni novu prednost domaćinima. Berkay Ozcan je poslao odličnu loptu za našeg Brekala na desnom krilu koji se potom sjurio prema šestnaestercu gostiju, driblingom izbacio iz ravnoteže Dana-Axela Zagadoua i matirao vratara udarcem kroz noge.

Stuttgart je ovom pobjedom skočio na 11. mjesto ljestvice, dok je Borussia ostala na trećem mjestu.