[VIDEO] Carabao Cup: Bilićev West Ham izbacio trećeplasiranu momčad Premiershipa!

Igrači West Hama slave pogodak/Foto: facebook.com/westhamunitedofficial/

Odigrane su posljednje dvije utakmice osmine finala Carabao Cupa i poznati su svi sudionici četvrtfinala.

Chelsea je na Stamford Bridgeu s 2:1 pobijedio Everton. Antonio Conte odmarao je pokojeg igrača, no Plavci su i bez Morate, Pedra, Fabregasa, Mosesa i Kantea prošli dalje. Gol vrijedan prolaza postigao je Antonio Rudiger, koji je u 26. minuti iskoristio centaršut Musonde iz kornera i glavom zabio za 1:0. To mu je bio prvijenac u dresu Chelsea.

Pobjedu je samo potvrdio Willian u trećoj minuti sudačke nadoknade nakon dvostrukog proigravanja i pogotka uz pomoć vratnice. No i gosti su se upisali u strijelce i to preko Calvert-Lewina samo minutu kasnije. Nikola Vlašić nije bio ni na klupi.

Puno neizvjesniji bio je dvoboj između Tottenhama i West Hama, kojeg je Bilićeva momčad senzacionalno pobijedila 3:2. Sve je krenulo po planu za Pijetlove, koji su već u šestoj minuti poveli. Son je probio lijevu stranu i prizemno uposlio Sissoka, koji udarcem iz prve zabija za 1:0. U 37. minuti Son je upisao novu asistenciju, a Dele Alli plasiranim udarcem s 15 metara povisio na 2:0.

Činilo se kako će susret biti u potpunosti jednosmjeran, no u samo 15 minuta nastavka Čekićari preokreću susret. Prvo je Andre Ayew nakon kornera u 55. minuti smanjio, da bi isti igrač u 60. minuti nakon prizemnog centaršuta Lanzinija izjednačio. Potpuni preokret donio je Ogbonna nakon novog kornera Lanzinija u 70. minuti.

Time smo saznali i sve sudionike četvrtfinala, a to su redom Arsenal, Bournemouth, Brystol City, Chelsea, Leicester City, Manchester City, Manchester United i West Ham.