[VIDEO] Carabao Cup: Manchester City deklasirao Arsenal i osvojio naslov!

Topnici nisu imali šanse.

Manchester City po peti put u povijesti osvojio je engleski Liga Kup, od ove sezone znan kao Carabao Cup. U finalu igranom na Wembley Stadium pred 85 671 gledatelja Građani su pobijedili Arsenal 3:0.

Topnici su imali najbolju priliku na susretu već u osmoj minuti, no Claudio Bravo obranio je pokušaj Pierre-Emerick Aubameyanga u situaciji jedan na jedan. Kazna je stigla deset minuta kasnije. Sergio Aguero primio je loptu od Brava, pretrčao dvojicu stopera Arsenala i sa 16 metara lobom svladao Ospinu za vodstvo Guardioline momčadi. Do poluvremena Arsenal je napadao, Bravo je obranio udarac Ramseyja, a Wilshere je pucao visoko preko gola pa se na odmor otišlo s minimalnih 1:0.

U nastavku Manchester City ipak dokazuje da je bio favorit u ovom susretu. U razmaku od samo sedam minuta Građani su postigli dva gola i riješili pitanje pobjednika. Prvo je u 58. minuti Ilkay Gundogan nakon kornera De Bruynea pucao, a Vincent Kompany spretno skrenuo loptu u mrežu za 2:0.

Da bi u 65. minuti Danilo s lijeve strane prizemno centrirao, a David Silva postavio konačnih 3:0.

<iframe frameborder=”0″ width=”480″ height=”270″ src=”//www.dailymotion.com/embed/video/x6fa5d8″ allowfullscreen allow=”autoplay”></iframe>