[VIDEO] Carabao Cup: United, Chelsea i Everton uvjerljivi, prošao i Arsenal

Odigrane su posljednje utakmice šesnaestine finala Carabao Cupa, poznatijeg po bivšem nazivu Liga Kup, a favoriti su upisali očekivane pobjede.

Arsenal je s minimalnih 1:0 pobijedio Doncaster, a jedini gol Topnici su zabili u 25. minuti kada je Alexis Sanchez lijepom loptom pronašao Walcotta, koji je lobom donio londoncima prolaz dalje. Ni Everton nije imao poteškoća, dva gola Calvert-lewina i jedan Niasse bili su dovoljni za pobjedu protiv Sunderlanda od 3:0. Nikola Vlašić igrao je do 81. minute.

Chelsea je na Stamford Bridgeu s 5:1 deklasirao Nottingham Forrest. Igrač utakmice bio je Michy Batshuayi, koji je postigao hat-trick, dok su po gol za Plavce dodali i Kenedy i Musonda. Utješni pogodak za goste zabio je Darikwa u drugoj minuti sudačke nadoknade.

I Manchester United na Old Traffordu upisao je visoku pobjedu, sa 4:1 stradao je Burton. Već u petoj minuti Rashford je na asistenciju Lingarda petom doveo Crvene vragove u prednost, a isti igrač 12 minuta kasnije iskoristio je i dodavanje Blinda te povisio na 2:0. Lingard je u 36. minuti uz dosta sreće zabio za 4:0, a Rashford je u 60. minuti pronašao Martiala, koji je zabio za 4:0. Počasni gol za goste zabio je Dyer u prvoj minuti sudačke nadoknade pa su tako branitelji naslova ipak primili gol.

Drugi Manchester uz dosta veće poteškoće došao je do pobjede. Protiv West Bromwich Albiona završilo je 2:1, a već u trećoj minuti Leroy Sane doveo je Građane u prednost. Ipak, u 71. minuti Gibbs je izveo korner, a Yacob izjednačio, no Sane je svojim drugim pogotkom u 76. minuti nakon soloprodora donio pobjedu momčadi Josepa Guardiole.

Carabao Cup, šesnaestina finala:

Arsenal 1:0 Doncaster (Walcott 25.)

Everton 3:0 Sunderland (Calvert-Lewin 38., 51., Niasse 83.)

Chelsea 5:1 Nottingham (Kenedy 12., Batshuayi 18., 52., 85., Musonda 39. / 90+2. Darikwa)

Manchester United 4:1 Burton (Rashford 5., 17., Lingard 36., Martial 60. / 90+1. Dyer)

WBA 1:2 Manchester City (Yacob 71. / 3., 76. Sane)