[Video] Cedevita na krilima Muse do druge pobjede

Košarkaši Cedevite upisali su šestu uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima

U sklopu 4. kola skupine A Eurocupa Cedevita je upisala drugu pobjedu. Protiv ruskog Unicsa iz Kazana na kraju je bilo 94:74.

Domaći košarkaši su odlično otvorili utakmicu i rano stekli prednost, no snažni Rusi su do kraja prve dionice uspjeli sve preokrenuti i sa +4 odlaze na kratki odmor. U drugoj četvrtini smo gledali dvoboj Džanana Muse s jedne te Stephanea Lasmea s druge strane. Obojica su ovaj dio igre, u kojem je Cedevita serijom 18:4 došla na +8, završili sa 13 poena. Na odmor se otišlo vodstvom ‘narančastih’ 44:39.

Drugo poluvrijeme Cedevita je otvorila kako je i prvo završila. Na čvrstu obranu i brzu tranziciju Rusi nisu imali odgovora. Sredinom treće četvrtine prednost je narasla do +11, a Roko Ukić je u tom periodu predvodio domaćina. Gosti iz Kazana uz Lasmea nisu imali nikoga tko bi pripomogao u dostizanju rezultata. Već spomenuti Musa dvije minute prije kraja dionice sa dvije trice odvodi Cedevitu na velikih +19! U zadnjoj dionici gosti su pokušali iznenaditi i dolaze na -13, ali Will Cherry sa dvije trice, te Filip Krušlin i Roko Ukić brzim kontranapadima vode Cedevitu na velikih +22 za miran kraj utakmice. Upravo iskusni Ukić se na kraju razigrao te je preuzeo ulogu Muse iz prvog dijela i odveo Cedevitu do konačne pobjede 94:74.

Musa je susret završio sa 20 poena, Ukić je pridodao 18 koševa i tri asistencije. Dvoznamenkasti su još bili Cherry (17) i Krušlin (13). Za goste se istaknuo Lamse sa 24 poena i sedam skokova. Cedeviti je ovo šesta pobjeda zaredom u svim natjecanjima.