[VIDEO] Čolak nakon Dinama srušio Osijek i njegove snove o drugom mjestu

Čolak je u posljednja dva kola golovima srušio Dinamo i Osijek.

Derbi 16. kola u Gradskom vrtu u Osijeku pripao je Rijeci koja je golovima Antonia Mirka Čolaka došla do pobjede 2:1, a samim time i na drugo mjesto prvenstvene ljestvice. Momčad Rijeke još uvijek je neporažena otkad je na klupu sjeo Igor Bišćan.

Osijek – Rijeka 1:2

strijelci: 1:0 Šorša 8′, 1:1 Čolak 43′, 1:2 Čolak 54′

Osijek: Malenica, Šorša, Škorić, Gutieri, D.Lončar, Pušić (od 46. Kamenar), Ćavar (od 76. Špoljarić), Mudražija (od 58. Bočkaj), Hajradinović, Boban, Marić, Trener: Zoran Zekić

Rijeka: Sluga, Raspopović, Župarić, Punčec, Mamić, Pavičić, S.Lončar, Kvržić, Gorgon (od 90+2. Grahovac), Heber (od 80. Acosty) Čolak (od 90+4. Escoval) Trener: Igor Bišćan

Osijek je poveo već u osmoj minuti. Ispucanu loptu Danijela Lončara prihvatio je Petar Mamić i teško pogriješio, u pokušaju vraćanja lopte Slugi loše je odigrao, Tomislav Šorša je popratio i iskoristio poklon te mirno poslao loptu iza vratara Rijeke.

Bila je rijeka blizu izjednačenja u 21. minuti, ali udarac Čolaka zaustavlja Malenica, a samo tri minute kasnije ponovo je bio na iskušenju, neugodno je pucao Heber, zatim i Čolak nakon odbijanca, ali Malenica je bio siguran. Sa druge strane nakon centaršuta odbila se lopta Mudražiji na rub šesnaesterca, ali veznjak Osijeka slabo puca. Samo dvije minute prije završetka prvog dijela Rijeka je izjednačila. Čolak je sjajno skočio nakon kornera i matirao Malenicu.

Bolje su Riječani ušli u drugo poluvrijeme, pokušavali su preko Hebera, Kvržića i Mamića, ali rezultat se nije mjenjao do novog prekida u 54. minuti. Stjepan Lončar je centrirao na prvu stativu, Ćavar loše reagira, a Čolak to koristi i zabija za preokret.

Nakon prelaska u vodstvo, Rijeka se povukla i Osječani su preuzeli dominaciju no bez konkretnih prilika sve do same završnice. Udarac Gabrijela Bobana blokiran je u posljednji trenutak, a u 89. minuti Mirko Marić se sjajno snalazi, gura loptu pored Sluge, ali Stjepan Lončar spašava sa gol crte.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade Osijek je bacio sve karte u napad, Malenica je također otišao na skok, a obrana Rijeke očistila i stvorila stopostotnu priliku Srđanu Grahovcu koji sa 30ak metara promašuje praznu mrežu.