[VIDEO] Čop prvijencem u Belgijskoj ligi pokrenuo preokret Standarda

Standard je slavio pogotkom u sudačkoj nadoknadi što ih je dovelo do 11. mjesta prvenstvene ljestvice.

Duje Čop/Foto: Gettyimages

Nogometaši Standard Liegea svladali su Lokeren rezultatom 2-1 u susretu osmog kola Belgijske lige, a prvi pogodak za pobjednički sastav zabio je povremeni hrvatski reprezentativac Duje Čop.

Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela golom Aminea Benchaima, a možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 47. minuti kada je Lokeren ostao s igračem manje nakon isključenja Stefana Marza.

Pet minuta kasnije hrvatski napadač je izjednačio svojim drugim golom u dresu Standarda nakon što je mrežu tresao i u kup susretu protiv niželigaša Heista proteklog tjedna. U 90. minuti pocrvenio je i domaći veznjak Carlinhos, a tri minute kasnije Standard je stigao do pobjede golom Josea Mpokua.

Čop je odradio svih 90 minuta, isto kao i Jakov Filipović u suparničkim redovima.

Gent je kod kuće izgubio od Zulte Waregema 0-1 i našao se u opasnoj zoni. Pobjednika je odlučio pogodak Ivana Šaponjića u trećoj minuti susreta.

Lovre Kalinić je branio cijeli susret za domaći sastav, dok je Franko Andrijašević igrao do 56. minute.

Na ljestvici vodi Club Bruge sa 21 bodom. Standard je na 11. mjestu sa 9 bodova, a Gent na 14. poziciji ima šest bodova.