[VIDEO] Copa del Rey: 13. momčad španjolske Primere šokirala Real i izborila polufinale!

Kraljevi su ispali već u četvrtfinalu.

Real Madrid na Santiago Bernabeu je igrao uzvratni susret četvrtfinala španjolskog Copa del Rey, u kojemu je ugostio Leganes. Kraljevi su iz prve utakmice imali prednost od 1:0, no u uzvratu su poraženi 2:1 te su zbog više primljenih pogodaka na domaćem terenu ispali.

Claudio Beauvue je nagovijestio da bi gosti mogli biti opasni večeras, kada je u petoj minuti iz slobodnog udarca pogodio stativu. Deset minuta kasnije Eraso je pucao ravno u Casillu, a prvu polupriliku Zidaneove momčadi imao je Isco, koji je u 28. minuti pucao visoko preko gola. U 31. minuti gosti su poveli. Eraso je oduzeo jednu loptu stoperu Reala i fantastično pogodio za 1:0. Beauvue je mogao povisiti rezultat u 45. minuti, no pucao je zamalo pored gola i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

Već u drugoj minuti nastavka Benzema je primio loptu od Vazqueza i lobom izjednačio. Međutim, u 55. minuti Gabriel je nakon kornera Erasa glavom odlično pogodio ispod same grede i vratio vodstvo Leganesu. Zidane je tada odlučio reagirati i u susret je uveo Carvajala i Modrića.

No do 82. minute nije Real imao pravu priliku. Tada se Benzema našao sam pred Champagneom, koji mu vrhunskom paradom brani udarac, a u nastavku akcije Borja Mayoral glavom puca pored gola. Pet minuta prije kraja Ramosov udarac također je obranio Champagne pa je do kraja ostalo 2:1 i trinaestoplasirana momčad španjolske Primere prošla je dalje. Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret.

Real Madrid (4-3-3)

Casilla – Hakimi (Carvajal 69′), Nacho, Ramos, Hernandez – Kovačić, Llorente (Modrić 69′), Isco (Mayoral 77′) – Vazquez, Benzema (47.), Asensio

Leganes (4-2-3-1)

Champagne – Tito, Bustinza, Siovas (Mantovani 58′), Rico – Brašanac, Gabriel – El Zhar (Naranjo 83′), Eraso (31.), Amrabat – Beauvue

U ranije odigranoj utakmici Valencia je gostovala kod Alavesa i prošla dalje tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Poveli su domaćini u 73. minuti. Aly je centrirao, a Munir El Haddadi glavom zabio za 1:0. Svega tri minute kasnije Simone Zaza je uposlio Santi Minu, koji je izašao sam pred golmana i izjednačio. Međutim, Sobrino je nakon kombinacije iz slobodnog udarca zabio za 2:1 i odveo susret u jedanaesterce, gdje je briljirao golman Šišmiša Domenech, koji je obranio dva jedanaesterca i odveo svoju momčad u polufinale ukupnim rezultatom 2:3.