[VIDEO] Copa del Rey: Barcelona eurogolovima srušila Murciju uz prvijenac Arnaiza

Drugoligaška momčad, koja se bori za opstanak u drugoj španjolskoj ligi, Murcia, u prvoj utakmici šesnaestine finala španjolskog Copa del Rey pred 19 089 gledatelja ugostila je trostrukog branitelja naslova, Barcelonu. Unatoč malim problemima na početku susreta, ali i s drugom momčadi, Blaugrana je upisala rutiniranu, 3:0 pobjedu.

Druga momčad Katalonaca bolje je otvorila susret i nametnula svoju igru, no bez pravih prilika. Domaćin se polako, ali sigurno, othrvao pritisku momčadi Ernesta Valverdea i započeo s boljom igrom. Nakon dva polupokušaja, u 28. minuti Llorente se našao sam pred golom, no pucao je visoko preko gola. Prvi udarac u okvir gola Blaugrana je imala tek u 40. minuti kada je Deulofeu centrirao, a Alcacereov pokušaj glavom krajnjim naporom obranio Santome.

Ipak, u 44. minuti Gerard Deulofeu prekrasnim centaršutem pronašao je Alcacera, koji je izbjegao zaleđe i glavom lobao Santomea za prednost Barcelone s kojom se otišlo na odmor.

U prvoj pravoj prilici u nastavku Katalonci su povisili prednost. Gerard Deulofeu u 52. minuti u slalomu je prošao kroz trojicu protivničkih igrača i povisio na 2:0.

Počela je tada Barcelona sa svojom prepoznatljivom tiki-taka igrom i 22-godišnji Arnaiz je nakon još jednog soloprodora svojim prvijencem u debiju samo četiri minute kasnije povisio na 3:0. Perez je nakon dugo vremena imao jednu priliku za Murciju, no u oba navrata u 71. minuti Cillessen je obranio njegove udarce.

Do kraja utakmice Gomes i Digne dalekometnim udarcima nisu ozbiljnije zaprijetili i ostalo je 3:0. Ivan Rakitić u igru je ušao u 76. minuti.

Murcia (4-4-2)

Santome – Ortiz, Juanma, Orfila, Mateos (Ortiz 76′) – Martinez, Llorente (Sanchez 61′), Jordan, Molinero (Perez 61′) – Montes, Elady

Barcelona (4-3-3)

Cillessen – Semedo, Mascherano, Vermaelen, Digne (Cucurella 83′) – D. Suarez, Gomes, Alena (Rakitić 76′) – Arnaiz (56.), Alcacer (44.), Deulofeu (52.) (Roberto 76′)

U drugoj utakmici Real Betis je s 2:1 pobijedio Cadiz na gostovanju. Pogotke za Baske postigao je Leon u petoj i 54. minuti, dok je Alex u 21. minuti uspio postaviti, tadašnjih, 2:1.