[VIDEO] Copa del Rey: Barcelona se poigrala Murcijom, Lleida izbacila Real Sociedad!

Katalonci su suvereno prošli dalje.

Barcelona ni u uzvratnoj utakmici šesnaestine finala Copa del Rey nije imala poteškoća protiv Murcije. S rezervnim sastavom pred 68 775 gledatelja na Camp Nou pobijedila je 5:0 i mirno izborila osminu finala.

Gledali smo nešto slabiji nogomet u početnih desetak minuta, prije nego je prvu priliku imao Denis Suarez, no pucao je pored gola. Isto je učinio i Busquets tri minute kasnije, no u 16. minuti Deulofeu je probio lijevu stranu i centrirao, a od Vidala lopta se odbila do Alcacera, koji je glavom zabio za 1:0. To je ujedno bio i jedini udarac u okvir gola u prvom dijelu, a Katalonci su na odmor otišli s velikih 74 posto posjeda lopte.

Nastavak je udarcem u 49. minuti otvorio Vidal, no pucao je preko gola. Preko gola pucao je Digne u 53. minuti, a dvije minute kasnije Deulofeu se sjajno othrvao svog čuvara, no pogodio je stativu. Ipak, u 56. minuti Gerard Pique uposlio je Vidala, koji je prizemnom loptom pronašao današnjeg Barceloninog kapetana, koji je povisio na 2:0 i odmah nakon toga izašao iz igre.

U 60. minuti već je 3:0. Vidal je sve počeo, uposlio Alenu, koji je pronašao Semeda. Portugalac je centrirao, a Aleix Vidal glavom povisio na 3:0.

Na 4:0 povisio je Denis Suarez u 74. minuti nakon dvostrukog proigravanja s Robertom, a akciju je započeo Alcacer proigravanjem petom do Dignea.

Konačnih 5:0 postavio je Jose Arnaiz nakon asistencije petom Denisa Suareza. Devet minuta prije kraja Deulofeu je pogodio vanjski dio mreže i ostalo je 5:0.

Barcelona (4-3-3)

Cillessen – Semedo (Arnaiz 63′, 79.), Pique (56.) (Costas 58′), Vermaelen, Digne – D. Suarez (74.), O. Busquets (Roberto 62′), Alena – Vidal (60.), Alcacer (16.), Deulofeu

Murcia (4-2-3-1)

Santome – Vega, Mateos (Ortiz 65′), Orfila, Melgar – Juanma, Sanchez (Jara 69′) – Molinero, Ferreira, Llorente – Montes

Veliku senzaciju priredila je Lleida, koja je u uzvratu gubila 2:0 od Real Sociedada, no u konačnici je upisala 3:2 pobjedu i zbog više golova u gostima prošla dalje. Sevilla je sa 4:0 deklasirala Cartagenu i prošla dalje s ukupnih 7:0.