[VIDEO] Copa del Rey: Barcelona se poigravala, Suarez zabio dva, Messi srušio nevjerojatan rekord!

Katalonci su po četvrti uzastopni put osvojili španjolski Kup.

Na Atleticovom Wanda Metropolitano Sevilla i Barcelona odigrali su finale španjolskog Copa del Rey. Bilo je ovo četvrto uzastopno finale za Katalonce i četvrti uzastopni naslov, uspjeh kojeg nijedna momčad nikada nije napravila. Ernesto Valverde s najjačim sastavom odlučio je ući u susret, što mu se isplatilo te je s visokom pobjedom od 5:0 osvojio svoj prvi trofej kao trener Katalonaca.

U prvih desetak minuta utakmice Barcelona se poigravala sa Sevillom, koja nije mogla prijeći centar, a Lionel Messi u devetoj minuti iz slobodnog udarca s preko 25 metara pucao je u sami kut, no Soria je upisao veliku obranu. Ipak, u 13. minuti i sedmoj sekundi utakmice Cillessen je fenomenalnom loptom pronašao Coutinha, koji centrira, a Luis Suarez zabija za vodstvo Blaugrane. Prvu priliku za Sevillu imao je Correa, no njegov volej s desetak metara otišao je daleko pored gola.

Nastavljali su se Katalonci poigravati na terenu, a u 29. minuti Suarez je uposlio Iniestu, koji s ruba kaznenog prostora pogađa gredu. Minutu kasnije Navas je centrirao, a Vazquez glavom pucao ravno u Cillessena. U 31. minuti već je 2:0. Jordi Alba i Iniesta napravili su dvostruko proigravanje, Alba je petom pronašao Messija, a on svojim 40. golom u sezoni i 28. pogotkom u 27. nastupa u finalu nekog natjecanja povisio na 2:0. Također, ovim golom Messi se izjednačio po broju najviše postignutih golova u povijesti španjolskog Kupa, a Wanda Metropolitano je postao 98. stadion na kojemu je zabio pogodak.

U 38. minuti Messi je išao na posljednjeg čovjeka Sevilline obrane Escudera, koji ga je povukao i srušio, a Gil Manzano odlučio mu je pokazati samo žuti karton. Ipak, samo dvije minute kasnije Messi je napravio dvostruko proigravanje sa Suarezom i uposlio ga kroz trojicu obrambenih igrača Seville, a Luisito plasiranim udarcem zabio za 3:0, rezultat kojim se otišlo na odmor.

Vincenzo Montella u nastavku je odlučio uvesti bivšeg igrača Barcelone Sandra i to umjesto neprimjetnog Correje, no ni to nije pomoglo. U 52. minuti Messi i Iniesta napravili su dvostruko proigravanje, a Don Andres zabio za 4:0 u svojem možda posljednjem finalu za klub. 12 minuta kasnije najbolju priliku za Sevillu na utakmici imao je upravo Sandro, no s nekoliko metara pucao je ravno u Nizozemca.

U 69. minuti Coutinho i Suarez napravili su dvostruko proigravanje, a Lenglet je igrao rukom. Iako je Coutinho u nastavku akcije postigao gol, sudac je odlučio dosuditi najstrožu kaznu, iz koje sam Coutinho zabija za 5:0. Navas je u 79. minuti pucao ravno u Cillessena, a minutu kasnije posljednju priliku na utakmici imao je Suarez, no pucao je ravno u Soriju. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret u utakmici u kojoj je Barcelona došla do svog 31. naslova pobjednika Kupa. Vrijedi spomenuti i da je Sergi Roberto odigrao svoju 200. utakmicu u svim natjecanjima u dresu Blaugrane te da je Iniesta u 88. minuti dobio standing ovations cijelog stadiona kad je izlazio iz igre.