[VIDEO] Copa del Rey: Desetkovana Barcelona se ispromašivala, Sisto eurogolom donio remi Celti

Katalonci su novu godinu otvorili remijem.

Barcelona je novu godinu otvorila prvom utakmicom osmine finala Copa del Rey, u kojoj je gostovala kod Celte Vigo. Na Balaidosu je momčad Ernesta Valverdea bez Messija, Inieste, Suareza i Umtitija remizirala 1:1, no uz gol u gostima zadovoljna se vraća na Camp Nou.

Andalužani su bolje otvorili susret, imali dva kornera, a samo zahvaljujući Nelsonu Semedu nisu uspjeli uputiti ozbiljniji udarac prema Barceloninom golu. U 11. minuti Portugalac je kreirao i prvu priliku za goste, no nakon njegovog centaršuta Andre Gomes glavom je pucao preko gola. Ipak, samo četiri minute kasnije Denis Suarez je pretrčao pola terena i dodao do Gomesa, koji je okrenuo svog čuvara i prizemno centrirao, a Jose Arnaiz zabio prvi gol Blaugrane u 2018. godini.

No, u 31. minuti domaćin je izjednačio. Pione Sisto poveo je kontru, nakon prizemnog centaršuta Iago Aspas pogodio je gredu, no lopta se odbila do Sista, koji udarcem ispod same grede izjednačuje. Do kraja odmora Wass i Paulinho su pucali pored gola i na poluvrijeme se otišlo s neodlučenih 1:1.

U 57. minuti vidjeli smo prvu priliku u nastavku, no Arnaiz je glavom nakon centaršuta Dignea pucao preko gola. Samo dvije minute kasnije Semedo je centrirao, a Denis Suarez ostao sam pred golmanom i pucao pored gola. U 61. minuti Busquets je povratnom loptom pronašao Vidala, koji pogađa gredu s 25 metara, a Valverde je tada odlučio uvesti promjene u napadu. U 71. minuti ušao je Ivan Rakitić, a minutu kasnije nakon punih 108 dana Ousmane Dembele je ponovno zaigrao u dresu Katalonaca.

Emre Mor u 73. minuti je imao najveću priliku domaćina u nastavku, no pucao je zamalo pored gola, a Dembele je prvu priliku imao u 78. minuti, no Alvarez je obranio njegov udarac. Rakitić je minutu kasnije pucao ravno u Alvareza, a Cillessen je u 87. minuti obranio pokušaj Aspasa i susret je završio 1:1.

Celta Vigo (4-3-3)

Alvarez – Mallo, Sola, Fontas, Jonny (Roncaglia 82′) – Wass (Mendez 67′), Lobotka, Sanchez – Aspas, Gonzalez, Sisto (31.) (Mor 67′)

Barcelona (4-3-3)

Cillessen – Semedo, Pique, Vermaelen, Digne – D. Suarez, Busquets, Gomes – Vidal (Roberto 76′), Paulinho (Rakitić 71′), Arnaiz (15.) (Dembele 72′)

Vrijedi spomenuti i da je u isto vrijeme igran i susret između Leganesa i Villarreala, a Žuta podmornica je iznenađujuće izgubila golom Amrabata iz 49. minute.