[VIDEO] Copa del Rey: Espanyol šokirao Barcelonu

Gradski derbi otišao je na stranu plavo-bijelih.

Barcelona je na RCDE Stadium odigrala gradski derbi protiv Espanyola u prvoj utakmici četvrtfinala španjolskog Copa del Rey. Ernesto Valverde nije mogao računati na Mascherana, Dembelea, Umtitija i Coutinha, a odmarao je Iniestu, Albu i Suareza. Brojne rotacije koštale su Blaugranu, koja je izgubila s minimalnih 1:0.

Već u drugoj minuti Messi je iz slobodnog udarca pucao preko gola, a u devetoj minuti Busquetsov udarac s ruba kaznenog prostora obranio je Lopez. Golman Espanyola obranio je Argentinčev udarac i u 23. minuti, da bi dvije minute kasnije Pique postigao pogodak glavom, koji je opravdano zbog zaleđa poništen. Prvi udarac za domaćina uputio je Moreno, no pucao je daleko pored gola, a na drugoj strani Paulinho je pucao pored gola. Do odmora Brazilac je još jednom pucao, ali ravno u Lopeza, dok je Denis Suarez pogodio vanjski dio mreže i na odmor se otišlo s 0:0, iako je Blaugrana imala čak 78 posto posjeda lopte.

U nastavku Valverde je bio primoran uvesti Ivana Rakitića u 54. minuti jer je Paulinho tražio zamjenu. Također, nastavak je obilježila i kiša koja je neumoljivo padala. Samo minutu kasnije Lopez opet brani udarac Lea, dok je u igru u 59. minuti ušao i Luis Suarez.

U 61. minuti Granero radi prekršaj nad Robertom unutar kaznenog prostora i sudac pokazuje na bijelu točku. Međutim, Lopez je i taj Messijev pokušaj obranio i ostalo je 0:0. Osam minuta prije kraja Rakitić je nepotrebno krenuo driblati dvojicu domaćih igrača ispred kaznenog prostora te je izgubio loptu i napravio prekršaj za žuti karton. No, pokušaj Navarra Cillessen je krajnjim naporom ispod grede izbacio loptu u korner.

Ipak, ništa nije mogao dvije minute prije kraja. Nakon polukontre do lopte je došao Oscar Melendo i uz samu vratnicu donio pobjedu Espanyolu. Blaugrana će u uzvratu pokušati nadoknaditi zaostatak, a utakmica je na rasporedu u četvrtak, 25. siječnja.