[VIDEO] Copa del Rey: Gostujuće pobjede Las Palmasa i Levantea

Posljednje četiri utakmice šesnaestine finala španjolskog Copa del Rey su iza nas, u kojima smo vidjeli tri očekivane pobjede gostujućih momčadi.

Real Sociedad je gostovao kod Lleide i pobijedio s minimalnih 1:0. Jedini gol djelo je Canalesa iz 32. minute, koji je zabio prekrasan pogodak s preko 25 metara u same rašlje.

Levante se sa gostovanja iz Girone vraća s prednošću od 2:0, zahvaljujući pogotcima Boatenga i Doukourea. Boateng je lijepo izbjegao zamku za zaleđe i u 39. minuti zabio za 1:0, dok je Doucoure u 61. minuti nakon kornera glavom postavio konačnih 2:0.

Las Palmas s 3:1 pobijedio je Deportivo na Riazoru. Poveli su Kanarinci preko Moma, koji je već u osmoj minuti iskoristio centaršut Gomeza i zabio za 1:0. Isti igrač samo osam minuta kasnije povisio je na 2:0 nakon odlične tiki-taka akcije, prije nego je Juanfran za domaćina dobio crveni karton. Ipak, Perez je nakon centaršuta Bakkalija glavom uspio smanjiti na 2:1, no ogromnu prednost od 4:1 pred uzvrat donosi Calleri s dva pogotka nakon asistencija Viere devet minuta i Hernana minutu prije kraja.

U posljednjem susretu dana Tenerife i Espanyol remizirali su bez pogodaka, 0:0.