[VIDEO] Copa del Rey: Messi i Alba uništili Celtu, četiri gola u samo 18 minuta!

Barcelona je uvjerljivom pobjedom izborila četvrtfinale.

Barcelona je na Camp Nou ugostila Celtu Vigo u sklopu uzvratne utakmice osmine finala španjolskog Copa del Rey. Katalonci su iz prvog susreta donijeli gol u gostima nakon remija od 1:1, a u uzvratu su u potpunosti izdominirali utakmicom te upisali ogromnu, 5:0 pobjedu.

U sedmoj minuti Lionel Messi je samo testirao Alvareza pucavši ravno u njega, no u 13. minuti Jordi Alba uputio je centaršut, a Argentinac volejom zabio za 1:0.

Jedva dvije minute kasnije Messi je s Albom napravio dvostruko proigravanje i povisio na 2:0 te već u ranoj fazi utakmice riješio pitanje pobjednika. U 22. minuti Suarez je povisio i na 3:0, a suci su mu, neopravdano, poništili gol zbog zaleđa. U istoj minuti Iniesta je primio loptu od Messija petom, no Alvarez je krajnjim naporom izbio loptu u korner.

Šest minuta kasnije već je 3:0. Lionel Messi ponovno je kreator akcije, čudesnom loptom pronašao je Albu, koji povisuje prednost ispred natrčalog Alvareza.

Novi napad, novi gol Katalonaca. Igrala se 31. minuta kada Pione Sisto nespretnom loptom pokušava dodati svom golmanu, no Luisito je presjekao dodavanje i povisio na 4:0. Do kraja odmora Barcelona je napadala, Suarezu je još jedan gol bio poništen zbog zaleđa, ovaj put opravdano pa se na odmor otišlo s ogromnih 4:0.

U nastavku je Blaugrana mirno privodila susret kraju. Ernesto Valverde izvadio je svoje zvijezde, Piquea, Messija i Iniestu te dao priliku Vermaelenu, Dembeleu i Arnaizu. U 66. minuti Semedo je probio desnu stranu i centrirao, no Suarez je poluvolejom pucao preko gola. Urugvajac je minutu kasnije pucao ravno u Alvareza, a mladi Arnaiz u 72. minuti pogodio je vanjski dio mreže.

Konačno smo nešto i od hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića vidjeli u 74. minuti, no Raketa je pucao pored gola. Suarez je u 80. minuti s preko 40 metara zamalo zabio i za 5:0, no pucao je pored gola. Naš reprezentativac ipak je uspio postići pogodak. Nakon kornera Dembelea, glavom je postavio konačnih 5:0.

Time smo saznali i sve sudionike četvrtine finala, a svih osam klubova dolazi iz Primere. To su, redom, Atletico Madrid, Barcelona, Deportivo Alaves, Espanyol, Leganes, Real Madrid, Sevilla i Valencia.