[VIDEO] Copa del Rey: Messi jubilejom odveo Barcelonu u polufinale, debi Coutinha

Barcelona je preokrenula rezultat i prošla dalje.

U uzvratnoj utakmici četvrtfinala Copa del Rey Barcelona je na Camp Nou ugostila Espanyol u gradskom derbiju. Gosti su iz prve utakmice donijeli prednost od 1:0, no Barcelona je preokrenula rezultat i pobijedila 2:0. Prije utakmice po posljednji put Javier Alejandro Mascherano oprostio se od domaće publike.

Iz prve prilike na utakmici Barcelona je povela. Igrala se deveta minuta kada je Lionel Messi presjekao loptu i uposlio Vidala, koji centrira, a Luis Suarez glavom zabija za 1:0. Samo minutu kasnije Morenov udarac na drugoj strani obranio je Cillessen, a u 25. minuti Blaugrana je povisila na 2:0.

Vidal je izgubio jednu loptu na rubu kaznenog prostora, no Messi je natrčao, uzeo ju i s 18 metara zabio za 2:0. To je bio jubilarni, 4000. gol Barcelone u službenoj utakmici na Camp Nou. Ivan Rakitić pucao je visoko preko gola u 32. minuti, baš kao i Messi dvije minute kasnije. Do kraja poluvremena Messi je još jednom pucao pored gola i na odmor se otišlo s 2:0.

Jedina zamjena na poluvremenu, Leo Baptistao, imala je prvu priliku u nastavku, no u 50. minuti pucao je ravno u Cillessena. Pet minuta kasnije Messiju je Lopez obranio udarac, a u 67. minuti Garcia je škaricama pucao visoko preko gola.

Samo minutu kasnije Philippe Coutinho upisao je svoj debi u katalonskoj momčadi, a u 75. minuti Messi je uposlio Brazilca, koji pronalazi Suareza. Urugvajcu udarac brani Lopez, a Rakitić se našao sam ispred golmana na odbijenoj loptu, no Lopez je i njegov udarac čudesno obranio.

U 79. minuti Messi je zamalo pucao pored gola, baš kao i Luisito minutu kasnije. Rakitić je dvije minute prije kraja pronašao Messija, koji glavom pogađa stativu pa je završilo je 2:0. Zanimljivo, iako je Barcelona imala samo pet prekršaja, Antonio Mateu Lahoz Valverdeovoj momčadi udijelio je četiri žuta kartona. Ivan Rakitić izašao je točno 20 sekundi prije kraja. Tako se Barcelona pridružila Leganesu, Sevilli i Valenciji u ždrijebu polufinala, koji je na rasporedu sutra.