[VIDEO] Copa del Rey: Prvijenac Coutinha i gol Rakitića odveli Barcelonu u finale!

Barcelona će igrati i peto uzastopno finale španjolskog Kupa.

Barcelona je i u uzvratnoj utakmici polufinala španjolskog Copa del Rey pobijedila Valenciju i izborila finale. Na Mestalli pred 43 355 gledatelja završilo je 2:0 pa sada Katalonce u finalu očekuje Sevilla.

Prvu priliku na susretu imali su domaćini, no Kondogbia je u šestoj minuti pucao ravno u Cillessena. Tri minute kasnije Domenech brani pokušaj Messija, a u 14. minuti Rodrigo je nakon centaršuta pogodio gredu. Istom igraču Cillessen je obranio udarac iz 28. minute, a do odmora smo vidjeli i udarac Messija pored gola te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Od samog početka nastavka u igru je ušao Philippe Coutinho, a već u 49. minuti Suarez je fenomenalno prošao kroz dvojicu i uposlio Brazilca, koji svojim prvijencem odvodi Blaugranu u finale. Uslijedile su obrane Domenecha nakon udaraca Messija i Albe, a na drugoj strani Zaza je glavom pucao preko gola.

Naš reprezentativac Ivan Rakitić imao je priliku u 70. minuti, no pucao je pored gola, da bi Paulinhov udarac iz 73. minute obranio Domenech. Obranio je golman Šišmiša i udarac Coutinha minutu kasnije, no ništa nije mogao u 82. minuti. Tada je Suarez oduzeo jednu loptu na protivničkoj polovici i uposlio Rakitića, koji je postavio konačnih 2:0. Vrijedi spomenuti i kako je sedam minuta prije kraja Yerry Mina upisao svoj debi za Valverdeovu momčad.