[VIDEO] Copa del Rey: Real iz nepostojećeg kaznenog udarca slomio drugoligaša!

Real Madrid krenuo je u španjolski Copa del Rey prvim susretom šesnaestine finala, u kojem je gostovao 15-ak kilometara dalje od Santiago Bernabeua. U madridskom dvoboju na Estadio Fernando Torres, igrao je protiv Fuenlabrade, drugoligaša koji već 11 utakmica ne zna za poraz. Ipak, Real je pobijedio 2:0, no glavna priča je sudac Villanueva, koji je dosudio i više nego dvojbeni kazneni udarac.

Zinedine Zidane dakako je odmarao sve zvijezde, no unatoč tome, svega jedan igrač iz Castille igrao je u početnoj postavi, bio je to mladi lijevi bočni, 21-godišnji Theo Hernandez. Početno ispitivanje snaga prošlo je bolje za domaćine, koji su došli i do prvog udarca, no nakon centaršuta Diaz je glavom pucao ravno u Casillu. U 21. minuti Kraljevi su imali prvi udarac, no pokušaj Vazqueza iz slobodnog udarca završio je ravno u rukavicama Codine.

U 32. minuti Llorente je pucao preko gola, a isti igrač u posljednjim trenutcima prvog dijela s 20 metara zatresao je gredu. Real je imao inicijativu, posjed i bolju statistiku, no domaćin je izdržao i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je otvorio Vazquez, no ravno u Codinu. A onda, u 63. minuti, Fran Garcia povlači gostujućeg napadača izvan kaznenog prostora, a sudac Villanueva na to nasjeda i dosuđuje nepostojeći kazneni udarac, kojeg je Asensio pretvorio u pogodak. U 67. minuti Ceballos je pronašao Mayorala, a njegov udarac sjajnom paradom obranio je Codina.

Novu, sjajnu obranu Codina je imao u 71. minuti nakon udarca Mayorala, a u 80. minuti Candela je srušio Hernandeza i Villanueva je ponovno, ali ovaj put i opravdano, pokazao na bijelu točku. Vazquez je zabio i postavio konačnih 2:0, a Candela je zaradio drugi žuti karton. U 89. minuti još je i Vallejo zbog krvničkog starta zaradio izravni crveni karton pa su posljednje minuta obje momčadi provele s igračem manje.