[VIDEO] Copa del Rey: Real na Bernabeu samo remizirao s Numancijom

Kraljevi su se ponovno mučili.

Madridski Real u uzvratnoj utakmici španjolskog Copa del Rey nije uspio pobijediti niželigaša. Na Santiago Bernabeu je s Numancijom remizirao 2:2, no zbog pobjede iz prve utakmice od 3:0, izborio četvrtfinale.

Kraljevi su od samog početka izborili terensku inicijativu, a okrunili ju u 11. minuti kada Carvajal centrira, a Vazquez glavom zabija za prednost. Pucali su tada Llorente i Ceballos, no neprecizno, a Asensiju je opravdano poništen gol zbog zaleđa. U 27. minuti Higinio je imao prvu gostujuću priliku, no pucao je pored gola.

Ipak, gosti do izjednačenja dolaze u 45. minuti. Nakon brze polukontre Mateu je prizemno centrirao, a Guillermo, samo četiri minute nakon ulaska u igru, izjednačio te se na odmor otišlo s neodlučenih 1:1.

Nastavak je u 52. minuti otvorio Asensio udarcem ravno u golmana, a tri minute kasnije Nacho je pucao zamalo preko gola. Ipak, u 59. minuti Vazquez je iskoristio Mayoralovu povratnu loptu glavom i poluvolejom vratio Kraljeve u vodstvo. Medina je u 71. minuti iznenađujuće izbio sam pred Casillu, no golman je obranio njegov pokušaj, baš kao i udarac Sierre nakon odbijene lopte.

A onda, osam minuta prije kraja, Vallejo je krivo izbio loptu, Garcia je centrirao, a Guillermo svojim drugim pogotkom donio remi gostima. U trećoj minuti sudačke nadoknade Calvo je zaradio crveni karton, no ostalo je 2:2. Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret, dok Luka Modrić, baš kao ni Ronaldo, Navas, Ramos, Varane, Marcelo, Kroos, Isco i Bale nisu bili ni na klupi.