[VIDEO] Copa del Rey: Real s igračem više i dva gola iz kaznenih udaraca srušio drugoligaša

Kraljevi su upisali neuvjerljivu pobjedu.

Madridski Real novu je, 2018. godinu, otvorio prvom utakmicom osmine finala Copa del Rey u kojoj je gostovao kod drugoligaša Numancije. Momčad Zinedine Zidanea igrala je bez Benzeme, Kroosa, Marcela, Modrića, Ramosa i Ronalda te ozlijeđenog Varanea te upisala pobjedu od 3:0 i to uz dva gola iz kaznenih udaraca.

Prvu priliku imao je Velšanin Gareth Bale, no u sedmoj minuti pucao je preko gola. Nakon dva uzastopna domaća kornera Higinio se našao u velikoj prilici, no pucao je zamalo pored gola, a u 19. minuti Vazquez također nije pucao u okvir. Samo minutu kasnije Ripa se ozlijedio pa je braniča zamijenio Valcarce, dok je Mayoral u 22. minuti pucao preko gola.

Isti igrač osam minuta kasnije također je pucao preko gola iz slobodnog udarca, no u 35. minuti Gutierrez je srušio Vazqueza u kaznenom prostoru i Fernandez je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Bale i zabio za prednost. Asensio je do odmora pucao pored gola i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

Nastavak je otvorio Vazquez udarcem preko gola u 53. minuti, a šest minuta kasnije Carvajalov udarac obranio je Munir. Samo dvije minute kasnije Pape Maly Diamanka zaradio drugi žuti karton pa su Realovci posljednjih pola sata igrali s igračem više. No, domaćini se toga nisu uplašili, već su u 77. minuti imali veliku priliku, ali Inigo Perez pogodio je gredu.

Ipak, sudac je dokrajčio nade Numancije da može bilo što napraviti na Santiago Bernabeu. Dosudio je još jedan kazneni udarac nakon prekršaja Gutierreza, kojeg je iskoristio Isco i u 89. minuti povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Borja Mayoral u sudačkoj nadoknadi. Mateo Kovačić u igru je ušao u 62. minuti.

Numancia (4-2-3-1)

Munir – Medina, Calvo, Gutierrez, Ripa [Valcarce 20′ (Mateu 46′)] – Larrea, Sierra (Perez 63′) – Nieto, Diamanka, Milla – Higinio

Real Madrid (4-3-3)

Casilla – Carvajal, Vallejo, Nacho, Hernandez – Ceballos (Isco 74′, 89. – 11m), Llorente, Asensio (Hakimi 86′) – Vazquez, Mayoral (90+1.), Bale (35. – 11m) (Kovačić 62′)

Vrijedi spomenuti i kako je u drugoj utakmici Levante nakon preokreta s 2:1 pobijedio Espanyol. Moreno je doveo domaćina iz Barcelone u vodstvo u 28. minuti, no Morales iz kaznenog udarca te Ivi donijeli su preokret i veliku pobjedu Levanteu.