[VIDEO] Copa del Rey: Real strahovao na Bernabeu protiv trećeligaša, prošli Levante i Celta

Kraljevi su ponovno prikazali blijedi nogomet.

U španjolskom Kupu ne može bez drame. Nakon što je ranije danas Malaga senzacionalno ispala, ni Kraljevi nisu bili daleko od toga. Ipak, uspjeli su se pribrati i preokrenuti rezultat te proći dalje.

Real je na Santiago Bernabeu ugostio trećeligašku momčad Fuenlabradu i sve do 63. minute gubio 1:0. Da su gosti u tom periodu zabili i još jedan gol, izjednačili bi ukupni rezultat na 2:2. Poveli su prekrasnim pogotkom Mille u 25. minuti ispod same grede i imali par izraženijih prilika. No, nisu uspjeli povećati prednost, što ih je koštalo u nastavku.

Igrač odluke, koji je donio preokret Zidaneovoj momčadi, bio je Borja Mayoral. Prvo je u 63. minuti iskoristio centaršut Balea i glavom uz pomoć grede izjednačio, da bi sedam minuta kasnije nakon Baleovog neuspješnog udarca odbijenu loptu pospremio u mrežu za 2:1.

Ipak, gosti su u 89. minuti nakon polukontre došli do izjednačenja. Portilla je iskoristio pomutnju u domaćoj obrani te progurao loptu u mrežu, a naš Mateo Kovačić nije uspio izbiti loptu s gol linije. Kovačić je odigrao cijeli susret, a Luka Modrić nije se našao ni u zapisniku.

Girona nije uspjela prirediti senzaciju, iako je bila blizu toga. U prvoj utakmici izgubila je 2:0 od Levantea, a u uzvratu je večeras pogotkom Mojice već u 33. minuti vodila 1:0, no do kraja nije uspjela postići novi pogodak. Čak štoviše, u 74. minuti Morales je uspio izjednačiti i postaviti konačnih 1:1. Celta Vigo s minimalnih 1:0 pobijedila je Eibar i izborila osminu finala s ukupnih 3:1. Jedini gol pao je u prvoj minuti sudačke nadoknade, a postigao ga je Iago Aspas iz kaznenog udarca.

Copa del Rey, šesnaestina finala, uzvrati:

Real Madrid 2:2 Fuenlabrada (Mayoral 63., 70. / 25. Milla, 89. Portilla) – Ukupni rezultat 4:2

Levante 1:1 Girona (Morales 74. / 33. Mojica) – Ukupni rezultat 3:1

Celta Vigo 1:0 Eibar (Aspas 90+1.) – Ukupni rezultat 3:1