[VIDEO] Copa del Rey: Remiji Athletica i Atletica, Villarreal izgubio od trećeligaša!

Odigrano je novih pet utakmica šesnaestine finala španjolskog Copa del Rey u kojima smo vidjeli nova, velika iznenađenja.

Athletic Bilbao gostovao je kod Fromentere i samo remizirao, završilo je 1:1. Domaćine je u vodstvo doveo Linan volejom nakon slobodnog udarca u 61. minuti, no samo dvije minute kasnije remi i bitan gol u gostima Baskima je donio Raul Garcia glavom nakon centaršuta s lijeve strane.

Leganes je u gostima s 2:1 bio bolji od Valladolida. Leganes je poveo preko Rica u prvim sekundama drugog poluvremena, no Cotan je izjednačio samo šest minuta kasnije. Ipak, osam minuta prije kraja Eraso je centrirao, a Beauvue donio pobjedu gostima. Najveću senzaciju priredila je Ponferradina, koja je na domaćem terenu s minimalnih 1:0 pobijedila Villarreal. Eurogol vrijedan slavlja postigao je Cidoncha iz slobodnog udarca s 30 metara u 37. minuti susreta.

Celta Vigo u gostima je pobijedila Eibar rezultatom 2:1. Poveli su gosti već u četvrtoj minuti preko Cabrala, no Sergio Enrich u 17. minuti izjednačio je rezultat. Međutim, Šveđanin John Guidetti u 44. minuti donio je pobjedu Celti.

Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susret u remiju njegovog Atletico Madrida na gostovanju kod Elchea. Završilo je 1:1, a jedini gol za Rojiblancose postigao je Thomas Partey u 17. minuti glavom nakon lijepog centaršuta Barea. U 52. minuti Fernandez je dosudio kazneni udarac, a Lolo po sredini gola donio remi prošlogodišnjem prvoligašu.