[VIDEO] Copa del Rey: Sevilla i u uzvratu nadigrala Atletico i izborila polufinale!

Rojiblancosi su ispali iz kupa.

Prvi sudionik polufinala španjolskog Copa del Rey momčad je Seville. Ona je na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan s 3:1 bila bolja od madridskog Atletica te potvrdila 2:1 pobjedu od prije tjedan dana u prvom susretu igranom na Wanda Metropolitano.

Nevjerojatan početak domaćina, koji su već u 25. sekundi poveli. Sarabia je centrirao, a Sergio Escudero odličnim poluvolejom zabio za 1:0.

No, iz prve prave prilike gosti izjednačuju. Bila je to francuska veza, Kevin Gameiro je prsima spustio loptu za Antoinea Griezmanna, koji fenomenalnim lob udarcem s preko 25 metara izjednačuje. Franco Vazquez mogao je vratiti prednost domaćinu, no glavom je u 37. minuti pucao pored gola i na odmor se otišlo s neodlučenim rezultatom.

U drugoj minuti nastavka Saul Niguez napravio je prekršaj za najstrožu kaznu i Martinez Munuera pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Argentinac Ever Banega i Sevilla je od 48. minute vodila 2:1. Samo četiri minute kasnije Correa je ponovno mogao izjednačiti, no Rico je obranio njegov pokušaj, a 39 918 gledatelja 11 minuta prije kraja vidjelo je i potvrdu domaće pobjede.

Vazquez je sa centra pronašao Sarabiju, koji u malu mrežicu postavlja konačnih 3:1. Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susret.