[VIDEO] Copa del Rey: Sevilla uvjerljiva, poraz Malage

Odigrane su četiri utakmice šesnaestine finala španjolskog Copa del Rey, a vidjeli smo i nekoliko zanimljivih rezultata.

Sevilla je na gostovanju bila uvjerljiva i s 3:0 pobijedila Cartagenu. Sve je bilo rješeno već u prvom dijelu. Prvo je Ben Yedder iskoristio pogrešku domaće obrane i u 25. minuti uposlio Sarabiju, koji je lobom zabio za 1:0, a samo deset minuta kasnije Ganso je petom proigrao Correu, koji povisuje na 2:0. Konačni rezultat postavio je Lucas Muriel nakon što je zaobišao vratara u 51. minuti.

Malaga nastavlja s katastrofalnim predstavama. Posljednjeplasirana momčad Primere gostovala je kod Numancije i unatoč vodstvo izgubila 2:1. Doveo je Recio goste u vodstvo već u 21. minuti fenomenalnim slobodnim udarcem s preko 30 metara, no nevjerojatnim preokretom u trećoj i petoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena Nacho,  prizemnim udarcem nakon kornera, a onda i Escassi glavom nakon slobodnog udarca, donijeli su preokret Numanciji.

Dvije gostujuće, prvoligaške momčadi, upisale su pobjede na gostovanjima. Alaves je pogotkom Santosa iz 86. minute donio pobjedu protiv Getafea, dok je Valencia pogotcima Rodriga glavom nakon centaršuta i Pareja iz kaznenog udarca s 2:0 pobijedila Real Zaragozu.