[VIDEO] Copa del Rey: Suarez donio Barceloni minimalnu pobjedu nad Valencijom

Barcelona je na koračić do finala Kupa.

Barcelona je na Camp Nou pred 50 959 gledatelja ugostila Valenciju u sklopu prve utakmice polufinala španjolskog Copa del Rey. Katalonci su upisali minimalnu 1:0 pobjedu i približili se na koračić do finala, uzmemo li u obzir da bi jedan postignut pogodak na Mestalli značio da bi Valenciji trebala tri za prolaz u finale.

Gotovo nevjerojatno zvuči podatak da u prvih 25 minuta nismo vidjeli nijedan jedini pokušaj s obje strane. Katalonci su imali visokih 79 posto posjeda lopte, no bez prilika, dok su Šišmiši vrebali prilike iz kontri, kojih nije bilo. Dvije minute kasnije Suarez je iz daljine pucao visoko preko gola, a u 41. minuti vidjeli smo prvi udarac u okvir, no Domenech je obranio pokušaj Messija iz slobodnog udarca i na odmor se otišlo bez udaraca u okvir.

Nastavak je otvorio Messi, koji je već u 48. minuti pogodio mrežu, ali s vanjske strane. U 51. minuti Parejo je uputio prvi udarac Valencije na susretu, no ravno u ruke Cillessena, a Ernesto Valverde odlučio je u 58. minuti konačno uvesti Philippe Coutinha. U 63. minuti Domenech ponovno brani pokušaj Messija iz slobodnog udarca, da bi četiri minute kasnije Blaugrana konačno povela. Iniesta je uposlio Albu, koji dodaje za Messija. Čudesni Argentinac navukao je na sebe trojicu igrača i centrirao, a Luis Suarez ostao potpuno nečuvan i glavom zabio za vodstvo.

Nakon dugo vremena vidjeli smo gostujuću priliku, no Coquelinov poluvolej otišao je preko gola. U 74. minuti Domenech je zaustavio snažan pokušaj Coutinha, a u 76. minuti Messi je iz slobodnog udarca pucao preko gola.

Paco Alcacer deset minuta prije kraja odlično je pucao iz voleja, no Domenech je izbio loptu u 12. korner za Barcelonu na utakmici. Posljednji pokušaj ponovno je imao Messi, no Domenech mu je još jednom obranio pokušaj iz slobodnog udarca i završilo je 1:0. Ivan Rakitić igrao je do 68. minute.