Golden State ostvario je i 22. uzastopnu NBA pobjedu...

Bojan Bogdanović i njegovi Brooklyn Netsi nisu uspjeli pomrsiti planove aktualnom NBA prvaku Golden State Warriorsima. Stephen Curry i društvo uvjerljivo su slavili i u 22. uzastopnoj utakmici na otvaranju sezone, ovoga puta u Barclays Centru rezultatom 98:114.

Hrvatski reprezentativni košarkaš počeo je u ogled u prvoj petorci, na koncu odigrao nešto više od dvadeset minuta, što mu je bilo dovoljno za tek pet poena (šut 2/7) te četiri skoka i jednu asistenciju.

Pobjednički sastav ponovno je predvodio fantastični Stepehn Curry s 28 poena, od čega je čak 16 postigao u trećoj četvrtini, a slijedio ga je Draymond Green s 22 koša i devet skokova te sedam asistencija. U redovima Netsa najefikasniji je bio Thaddeus Young s 25 koševa i 14 skokova.

Warriorsi su tako zadržali vodeće mjesto na tablici Zapadne konferencije s maksimalne dvadeset dvije pobjede, a izjednačili su i rekord New York Knicksa po broju redanih gostujućih pobjeda iz sezone 1969/1970. – ovo im je bila dvanaesta. U ostalim utakmicama odigranima u noći s nedjelje na ponedjeljak Dallas je u gostima pobijedio Washington Wizardse (104:116), dok je Oklahoma pred svojim navijačima bila bolja od Sacramento Kingsa s 98:95.