[Video] Davis Cup (četvrtfinale): Domaćini poveli sa 2:0 nakon prvog dana

U četvrtfinalnim dvobojima Davis Cupa svi domaćini su bili uvjerljivi, te su stekli dva boda prednosti pred sutrašnje mečeve. Naime, Srbija, Belgija, Francuska i Australija su sve redom povele 2:0 u dvobojima sa svojim protivnicima, te će se već sutra u parovima boriti za pobjednički treći bod i prolazak u polufinale Davis Cupa.

No, krenimo redom. Prvi koji su za danas završili dvoboje četvrtfinala su bili tenisači Australije i Amerike. Naime, kao što smo već objavili Thompson je u prvom meču iznenadio Socka, dok je drugi bod Australiji donio Nick Kyrgios. Prvi australski reket je u tri seta sa 7-5, 7-6, 7-6 svladao 23 tenisača svijeta, Johna Isnera. Bio je to njihov četvrti međusobni dvoboj, a kao i u prošlogodišnjem finalu Atlante slavio je 21-godišnji Australac. U sutrašnjem susretu u Brisbaneu Australija traži pobjednički bod u kombinaciji Groth/Peers, dok će SAD pokušati održati u dvoboju par Johnson/Querry. Dodajmo kako su veliki favoriti sutrašnjeg dvoboja Australci, budući da u svojim redovima imaju Johna Peersa, izrazitog igrača parova (drugi na svijetu u ‘doubleu’).

U velikom dvoboju u Beogradu između Srbije i Španjolske, domaćini su stigli u vodstvo bez ispuštenog seta. Prvo je drugi tenisač svijeta Novak Đoković sa 6-3, 6-4, 6-2 pobijedio Ramos-Vinolasa, da bi Viktor Troicki pobijedio Bustu sa 6-3, 6-4, 6-3. Ekspresnu pobjedu Srbije će u sutrašnjem dvoboju tražiti Troicki i Zimonjić, dok bi za Španjolce trebali nastupiti Lopez i Munar.

Francuska je u Rouenu povela 2:0 protiv Velike Britanije i sasvim je jasno kako Britanci puno teže nadoknađuju izostanak Andy Murraya od svojih protivnika koji su bez Tsonge i Monfilsa. U prvom meču dana Pouille je u tri seta sa 7-5, 7-6, 6-3 svladao Edmunda, da bi savršeni dan za Francuze zaokružio Chardy pobjedom nad Evansom 6-2, 6-3, 6-3. Pritom treba naglasiti kako su Britanci bod očekivali u drugom meču, no bolje rangirani Evans je glatko izgubio od 68. igrača svijeta Chardya.

Savršeni dan za domaćine su zaokružili tenisači Belgije, koji su također ostvarili dva boda nakon prvog dana. U jednom od najzanimljivijih četvrtfinalnih mečeva Darcis je u četiri seta svladao Lorenzija. Talijanski tenisač Lorenzi je uspio uzeti prvi set u ‘tie-breaku’, no onda Darcis preokreće stvari i sljedeća tri seta dobiva sa 6-1, 6-1 i 7-6. Navedeni rezultat je malo iznenađenje budući da u dosadašnja dva dvoboja Lorenzi nikada nije izgubio od Darcisa, no 53 tenisač svijeta je uspio u pravo vrijeme po prvi puta pobijediti 38- godišnjeg talijanskog veterana. U drugom dvoboju je favorizirani Goffin očekivano svladao Seppija sa 6-4, 6-3, 6-3, te je tako doveo Belgiju nadomak polufinalu Davis Cupa.