[VIDEO] Desetkovana Barcelona remizirala u Pireju, Juventus do boda u Lisabonu

Barcelona je gostovala na Stadio Georgios Karaiskakis u Pireju u sklopu četvrtog kola skupine D najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja na svijetu, Lige prvaka. Protivnik je bio višestruki prvak Grčke Olympiacos, a susret je završio 0:0.

Katalonci su u dvoboj ušli bez pola momčadi. Zbog ozljeda nisu igrali Dembele, Iniesta, Rafinha, Turan i Vidal, dok je Gerard Pique odrađivao suspenziju zbog crvenog kartona. Ernesto Valverde, inače bivši trener grčke momčadi na tri sezone, stoga je u igru uveo Denisa Suareza i Paulinha, dok je Ivan Rakitić nakon 16 uzastopnih utakmica u kojima je odradio svih 90 minuta, ostao na klupi.

Već u drugoj minuti Semedo se našao u lijepoj prilici, no Proto je upisao prvu obranu. U 20. minuti nakon kornera Lionel Messi pucao je s desetak metara, no Proto je krajnjim naporom izbio loptu u korner. Dvije minute kasnije Luis Suarez pogodio je vanjski dio mreže, a u 28. minuti Belgijac je obranio još jedan pokušaj Messija.

Prvi domaći udarac vidjeli smo u 30. minuti, no Fortounis je pucao visoko preko gola. Pet minuta kasnije Proto je u korner izbio slobodni udarac Messija s 26 metara, a dvije minute kasnije na drugoj strani Tachtsidis je iz prve pucao ravno u Ter Stegena. Do kraja prvog dijela ozlijedio se i Sergi Roberto pa je umjesto njega ušao Deulofeu.

U nastavak su domaćini ušli bolje, što je rezultiralo Ter Stegenovom obranom Fortounisovog slobodnog udarca iz 61. minute. Valverde je tada, u 62. minuti, odlučio uvesti našeg Ivana Rakitića, a u istom napadu Messi je nakon dvostrukog proigravanja sa Suarezom pucao pored gola.

U 71. minuti Luisito je pucao daleko pored gola, a samo minutu kasnije škaricama je pucao zamalo pored gola. Urugvajac je u 80. minuti pogodio gredu, što je bio 14. pogođeni okvir gola u posljednjih 17 utakmica Blaugrane. Minutu prije kraja Proto je obranio novi pokušaj Messija iz slobodnog udarca, baš kao i udarac čudesnog Argentinca u 91. minuti i susret je završio bez pogodaka.

Olympiacos (4-5-1)

Proto – Elabdellaoui, Botia, Engels, Koutris – Figueiras, Romao, Tachtsidis, Odjidja-Ofoe (Gillet 75′), Carcela-Gonzalez (Pardo 79′) – Fortounis (Đurđević 84′)

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Semedo, Mascherano, Umtiti, Alba – Roberto (Deulofeu 45+1′), Busquets, Paulinho (Rakitić 62′) – D. Suarez (Gomes 75′), L. Suarez, Messi

U drugoj utakmici Sporting je u Lisabonu remizirao s Juventusom, završilo je 1:1. U 20. minuti Martinnsov pokušaj obranio je Buffon, no na odbijenoj lopti našao se Bruno Cesar i zabio za vodstvo.

Ipak, 11 minuta prije kraja Cuadrado je uposlio Higuaina, koji donosi bod Staroj dami. Mario Mandžukić odigrao je cijeli susret i zaradio žuti karton.