[VIDEO] DFB Pokal: Čudesni Rebić s dva pogotka srušio Bayern i donio Kovaču naslov!

Čudo u finalu njemačkog Kupa.

Niko Kovač od iduće sezone neće preuzeti osvajača dvostruke krune, jer je njegov klub Eintracht pobijedio upravo minhenski Bayern u finalu njemačkog DFB Pokala. Momčad iz Frankfurta upisala je pobjedu od 3:1, a junak je bio hrvatski reprezentativac Ante Rebić s dva pogotka.

Mogli su Bavarci povesti već u devetoj minuti, no Robert Lewandowski pogodio je gredu. Kazna je stigla samo dvije minute kasnije kada Kevin-Prince Boateng upošljava Antu Rebića, a on prolazi kroz srce Bayernove obrane i zabija za 1:0. Nastavio je minhenski klub pritiskati i nakon primljenog gola. Pucali su Muller, Kimmich, Lewandowski i Alcantara, no nitko od njih nije bio precizan i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Eintrachta.

Nastavak su Bavarci otvorili pogotkom iz prve prave prilike. Joshua Kimmich probio je desnu stranu i povratnom loptom pronašao Lewandowskog, a Poljak plasiranim udarcem izjednačio. U 78. minuti Mats Hummels glavom je pogodio gredu, a kao i u prvom dijelu, kazna je stigla samo četiri minute kasnije. Ante Rebić iskoristio je odličnu loptu da Coste i izašao sam pred Ulreicha te ga lobom prevario za 2:1.

Bayern je sve igrače poslao u napad, što mu se na kraju nije isplatilo. Naime, u šestoj minuti sudačke nadoknade nakon neuspješno izvedenog kornera Bavaraca Willems je izbio loptu za Srbijanca Mijata Gačinovića, koji se sjurio prema praznom golu Bayerna, jer je i Ulreich otišao na protivničku polovicu i postavio konačnih 3:1. Rebić je izašao u 89. minuti igre.