[VIDEO] Dinamo naletio na Lokomotivu, odgođena proslava naslova

Lokomotiva je u posljednje dvije utakmice zabila sedam golova Dinamu.

U Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu došlo je do sudara Lokomotive i Dinama, a deblji kraj izvukao je Dinamo. Ovo nije tekst iz crne kronike, ali isto ne možemo reći za igru budućeg prvaka Hrvatske.

NK Lokomotiva – GNK Dinamo 3:1 (2:0)

strijelci: 1:0 Radonjić (4′), 2:0 Krstanović (13′), 2:1 Soudani (67′)11m, 3:1 Šunjić (94′)

NK Lokomotiva: Hendija, Barić (od 58′ Oluić), Karačić, Kolinger, Musa, Knežević (od 80′ Chago), Šunjić, Burić, Kastrati, Radonjić (od 37′ Babić), Krstanović, trener: Goran Tomić.

GNK Dinamo: Livaković, Stojanović, Rrahmani (od 46′ Budimir), Benković, Lecjaks, Doumbia, Ademi, Fiolić (od 71′ Đurasek), Soudani, Hajrović, Gavranović, trener: Nikola Jurčević.

Dinamo je u sklopu 34. kola 1.HNL, drugi puta u nizu poražen od gradskog “rivala” Lokomotive i tako odgodio proslavu naslova prvaka. Da neće biti po planu modrih nagovijestio je Dejan Radonjić sjajnom solo akcijom koju je povukao sa svoje polovice, sjurio se po lijevom krilu u šesnaesterac i matirao Dominika Livakovića. Pokušao je Dinamo brzo doći do izjednačenja, ali udarac Ivana Fiolića iz daljine otišao je pored gola.

Radonjić je u 13. minuti pokazao kako prvi gol nije slučajnost, još jednom je probio po lijevom krilu, ovog puta proigrao je Ivana Krstanovića koji se savladao Livakovića, Filip Benković izbija loptu sa crte, ali lopta još jednom dolazi do Krstanovića, a on je šalje u praznu mrežu.

U 18. minuti Soudani je imao lijepu priliku nakon centaršuta Izeta Hajrovića, ali Hendija je zaustavio njegov pokušaj glavom. Nakon toga Lokomotiva je imala Dinamo na konopcima, sjajno su izašli u kontru, ali Kastrati, Krstanović i Radonjić su nepotrebno komplicirali.

U nastavku je Dinamo krenuo na sve ili ništa, umjesto slabog Amira Rrahmanija ušao je Mario Budimir, a već početkom nastavka Dinamo je mogao smanjiti. Soudani je umjesto mreže zatresao vratnicu, a na odbijenu loptu Budimir je loše reagirao.

U 66. minuti Dinamo je smanjio rezultat, Hendija je u skoku faulirao Benkovića, a najstrožu kaznu precizno je izveo Soudani. Nova šansa Lokomotiva za nokaut došla je u 73. minuti ali udarac Muse brani Livaković. Dinamo je nakon toga krenuo na sve ili ništa, najprije je Soudani u 78. minuti pogodio gredu, a nedugo poslije udarac Hajrovića brani Hendija.

U otvorenooj igri Dinama, Lokosi su imali puno prostora za kontre, a jednu takvu priliku iskoristio je kapetan Ivan Šunjić duboko u sudačkoj nadoknadi i uz pomoć vratnice zapečatio pobjedu Lokomotive i odgodio proslavu naslova prvaka.