[VIDEO] Drama u Buenos Airesu: Argentina se spašavala poraza od posljednje momčadi Južne Amerike, odlazak na SP još uvijek je jako daleko!

Odigrane su preostale dvije utakmice 16. kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u kojima smo vidjeli dvije odlične utakmice.

Na Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti u Buenos Airesu, domu River Platea, Argentina je ugostila posljednjeplasiranu Venezuelu i samo remizirala, odigravši 1:1. Već u četvrtoj minuti Icardi se našao sam ispred Farineza, koji mu je odlično ušao u udarac i obranio pokušaj, a deset minuta kasnije isti igrač zamalo je zakasnio na centaršut Di Marije. U 21. minuti Icardi je ubacio odličan oštar centaršut, no Farinez je sjajnom paradom obranio udarac Dybale. Samo četiri minute kasnije Di Maria je ozlijeđen napustio travnjak, a Jorge Sampaoli bio je vidno uzrujan zbog činjenice da ga je morao zamijeniti.

U 32. minuti upravo je Acuna pronašao Dybalu povratnom loptom, no igrač Juventusa pucao je pored gola. Deset minuta kasnije Lionel Messi iz slobodnog udarca pucao je pored gola, a igraču Barcelone Farinez je u sudačkoj nadoknadi lijepo obranio udarac s ruba kaznenog prostora i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku iz prve prave prilike gosti su došli do vodstva. Igrala se 50. minuta kada je Venezuela povukla kontru tri na jedan, Murillo se našao sam pred Romerom i lobom zabio za vodstvo. Probudilo je to Gaučose, koji su već u slijedećem pravom napadu izjednačili. Acuna je u 54. minuti prošao dvojicu igrača po lijevoj strani i prizemno centrirao, a Mauro Icardi, činilo se, zabio svoj prvijenac u dresu Argentine i izjednačio. Gol je naknadno pripisan kao autogol Feltschera.

Dvije minute kasnije Farinez je ponovno spektakularnom paradom spasio svoja vrata nakon udarca Dybale, da bi Rondon na drugoj strani iz slobodnog udarca pucao ravno u Romera. U 74. minuti Acosta je pucao zamalo preko gola, a u petoj minuti sudačke nadoknade Messi je odličnim pasom proigrao Pastorea, no 19-godišnji Farinez obranio je i njegov udarac i završilo je 1:1.

Argentina (3-4-3)

Romero – Mascherano, Fazio, Otamendi – Acosta, Biglia, Banega, Di Maria (Acuna 25′) – Dybala (Benedetto 62′), Icardi (Pastore 75′), Messi

Venezuela (4-4-2)

Farinez – Garcia, Chancellor, Villanueva, Feltscher (54. – ag) – Moreno, Figuera – Murillo (50.), Herrera (Santos 77′), Cordova (Velasquez 89′) – Rondon (Martinez 82′)

U drugom susretu veliki derbi odigrali su Paragvaj i Urugvaj, a Urugvajci su pobijedili 2:1. Valverde je u 76. minuti u svom debiju udarcem s 25 metara zabio za prednost Urugvaja, da bi Luis Suarez četiri minute kasnije pogodio gredu, a lopta se uz puno sreće odbila od Gomeza u mrežu. Dvije minute prije kraja Romero je nakon kornera smanjio i postavio konačnih 2:1.

Samo dva kola prije kraja južnoameričkih kvalifikacija jedino je prvoplasirani Brazil osigurao put na Mundijal s 37 bodova. Na drugom mjestu je Urugvaj s 27 bodova, a trećeplasirana je Kolumbija s 26. Po 24 boda imaju Peru i Argentina, bod manje ima Čile, Paragvaj je sedmi s 21 bodom, a Ekvador osmi s 20.