[VIDEO] Duje Čop postao dijelom povijesti talijanske Serie A

Jučer se odigrala prva utakmica talijanske Serie A, a aktualni prvak Juventus je bez većih problema na domaćem terenu porazio Cagliari s 3:0. Kao što smo već izvjestili Mario Mandžukić je postigao prvi gol za Juventus na tom susretu, što je ujedno značilo kako je Hrvat postigao općenito prvi gol ovosezonske Serie A. No, još jedan Hrvat je na toj utakmici ušao u povijest talijanske lige.

Naime, većina velikih svjetskih liga je usvojila sistem VAR tehnologije (engl. video assistant referee), odnosno sistem video tehnologije koji sucu omogućuje pregled sumnjive situacije i donošenje ispravne odluke na temelju snimke. Tako je VAR došao u puni opticaj već na utakmici Juventusa i Cagliarija kada su u 38. minuti, pri  rezultatu 1:0, u jednom duelu bili Alex Sandro i Duje Čop. Hrvatski nogometni reprezentativac je zagradio jednu loptu u kaznenom prostoru Juventus ispred Alexa Sandra, a Brazilac je umjesto na loptu startao na desnu nogu Čopa. Sudac Maresca je iskoristio VAR tehnologiju i dosudio jedanaesterac za Cagliari, pa je Čop ušao u povijest Serie A kao prvi igrač zbog kojega je u Italiji donesena odluka putem video tehnologije.

Nažalost po Cagliari Diego Farias je preuzeo zadaću izvođenja kaznenog udarca na sebe, no prekaljeni Buffon je pročitao udarac Brazilca i spriječio gol koji bi sigurno utjecao na konačni ishod susreta. Juventus je u drugom poluvremenu utakmicu mirno priveo kraju sa još dva gola u mreži Cagliarija, no utakmica će svakako biti upamćena po dva Hrvata, koji su obilježili početak sezone u Italiji.