Duje Čop zabio i asistirao.

Utakmicom između Malage i Sporting Gijona otvoreno je 11. kolo španjolske La Lige. Hrvatski reprezentativac Duje Čop sinoć je odigrao najbolju partiju u Sportingu iz Gijona, ali to ipak nije bilo dovoljno jer je njegova momčad u konačnici izgubila od domaćina Malage s 3:2. Čop se istaknuo asistencijom u 13. minuti za strijelca Borju Vigueru. Malaga uspijeva izjednačiti pred kraj poluvremena, a strijelac je bio Pablo Fornals.

Ubrzo nakon početka drugog poluvremena, točnije u 49. minuti, Čop postiže odličan pogodak iz slobodnog udarca s 20 metara udaljenosti. Spomenuti gol je ukupno četvrti Čopov ove sezone u La Ligi. Domaćin ponovo izjednačuje u 65. minuti preko Sandra Ramireza. U 71. minuti gosti ostaju bez igrača jer Lillo Castellano dobiva drugi žuti karton i ostavlja momčad na cijedilu. Malaga je to znala iskoristiti te je u 78. minuti preko strijelca Michaela Santosa došla do preokreta i pobjede. Ovom pobjedom Malaga je došla do 9. pozicije na ljestvici, a Sporting porazom ostao u zoni ispadanja, na 18. mjestu.