[VIDEO] EL: Arsenal deklasirao BATE, minimalne pobjede Ostersunda, Crvene Zvezde i Zorye

Odigrane su utakmice drugog kola Europske lige u skupinama H, J i L, a vidjeli smo i poneko iznenađenje.

U skupini H Arsenal je na gostovanju u Bjelorusiji sa 4:2 pobijedio BATE Borisov. Theo Walcott spretno je doveo Topnike u vodstvo već u devetoj minuti, a isti igrač u 22. minuti iskoristio je katastrofalno ispucavanje domaćeg golmana i povisio na 2:0. Holding je tri minute kasnije nakon kornera Pera Mertesackera zabio za 3:0, a tračak nade domaćinu je donio Ivanić glavom u 28. minuti nakon centaršuta Riosa. Giroud je iz kaznenog udarca u 49. minuti zabio za 4:1, a konačni rezultat postavio je Gordejchuk u 67. minuti.

U drugoj utakmici ove skupine Crvena Zvezda upisala je prvu pobjedu, na gostovanju u Njemačkoj s minimalnih 1:0 porazila je Koln. Jedini gol zabio je Boakye u 30. minuti s 20 metara.

U skupini J dva iznenađenja. Švedski debitant Ostersunds pogotkom Nourija iz kaznenog udarca u 23. minuti s minimalnih 1:0 pobijedio je Herthu, dok je Zorya na San Mamesu golom Kharatina glavom nakon kornera Sukhotskyja pobijedila Athletic Bilbao 1:0.

Dvije uvjerljive pobjede vidjeli smo u skupini L. Rosenborg je na Lerkendal Stadionu s 3:1 deklasirao Vardar. Norvežane je u vodstvo doveo Nicklas Bendtner iz kaznenog udarca u 25. minuti, a Konradsen je eurogolom s 20 metara u same rašlje povisio rezultat na 2:0. Na 3:0 povisio je Hedenstad nakon asistencije Bendtnera petom 22 minute prije kraja, a počasni gol za Makedonce zabio je Felipe u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Ni Zenit nije imao problema, s 3:1 svladao je Real Sociedad. Već u petoj minuti Rigoni je iskoristio obrambenu pogrešku i dalekometnim udarcem doveo Ruse u prednost. U 24. minuti Paredes je odličnom dugom loptom pronašao Kokorina, koji povisuje na 2:0, no četiri minute prije poluvremena Canales je nakon kornera centrirao, a Diego Llorente glavom smanjio na 2:1. Ipak, Kokorin je svojim drugim golom glavom u 60. minuti nakon centaršuta Branislava Ivanovića potvrdio pobjedu Zenita.

Europska liga, drugo kolo:

Skupina H

BATE Borisov 2:4 Arsenal (Ivanić 28., Gordejchuk 67. / 9., 22. Walcott, 25. Holding, 49. – 11m Giroud)

Koln 0:1 Crvena Zvezda (30. Boakye)

Skupina J

Ostersund 1:0 Hertha Berlin (Nouri 23. – 11m)

Athletic Bilbao 0:1 Zorya Luhansk (26. Kharatin)

Skupina L

Rosenborg 3:1 Vardar (Bendtner 25., Konradsen 56., Hedenstad 68. / 90+1. Felipe)

Zenit Sankt Petersburg 3:1 Real Sociedad (Rigoni 5., Kokorin 24., 60. / 41. Llorente)