[VIDEO] EL: Arsenal deklasirao CSKA, Atletico siguran, Leipzig iznenadio Marseille

Zanimljivi susreti četvrtfinala su iza nas.

Večeras su odigrane prve utakmice četvrtine finala Europske lige, u kojima smo vidjeli pregršt golova i zanimljivih rezultata.

Najuvjerljiviju predstavu pokazao je Arsenal. Wengereova momčad je na Emiratesu sa čak 4:1 deklasirala CSKA Moskvu, a utakmicu su obilježili lijepi golovi. Već u devetoj minuti Hector Bellerin prizemno je centrirao, a Aaron Ramsey zabio za 1:0. Samo šest minuta kasnije Golovin iz slobodnog udarca s 20 metara izjednačuje, no u 23. minuti Alexandre Lacazette iz kaznenog udarca vraća prednost Topnicima. Ramsey svojim drugim golom petom u zraku iz 28. minute povisuje na 3:1, a Francuz Lacazette nakon druge Ozilove asistencije do odmora povisuje i na 4:1, što se ispostavilo konačnim rezultatom.

Ni Atletico Madrid nije imao problema, na Wanda Metropolitano je s 2:0 srušio lisabonski Sporting. Utakmica nije praktički ni počela, a Rojiblancosi su već vodili 1:0. Igrala se 22. sekunda kad je Diego Costa proigrao Kokea, koji izbjegava zaleđe i zabija za vodstvo. Griezmann je pet minuta prije kraja prvog dijela povisio na 2:0 nakon velike obrambene pogreške gostiju, a Godin je u 61. minuti zabio za 3:0, no gol mu je opravdano zbog zaleđa bio poništen pa je susret završio 2:0.

Lazio je sa 4:2 pobijedio Salzburg. Reprezentativac BiH Lulić je nakon prizemne asistencije Srbijanca Baste zabio za prednost domaćina već u osmoj minuti, no Berisha je u 30. minuti iz kaznenog udarca izjednačio. Novo vodstvo Talijanima donosi Parolo golom petom nakon prizemne asistencije Alberta u 49. minuti, no Takumi Minamino samo minutu nakon ulaska u igru izjednačuje. Ipak, u 74. minuti Felipe Anderson nakon soloprodora donosi novu prednost Laziju, a konačnih 4:2 postavlja Ciro Immobile samo tri minute kasnije nakon pogreške gostujuće obrane i upošljavanja Leive.

Red Bull Leipzig je priredio najveće iznenađenje večeri i s minimalnih 1:0 pobijedio Marseille. Jedini gol vidjeli smo u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada Šveđanin Emil Forsberg lijepo pronalazi Timu Wernera, koji okreće svog protivnika i donosi pobjedu Nijemcima.

Europska liga, četvrtina finala, prvi susreti:

Arsenal 4:1 CSKA Moskva (Ramsey 9., 28., Lacazette 23. – 11m, 35. / 15. Golovin)

Atletico Madrid 2:0 Sporting Lisabon (Koke 1., Griezmann 40.)

Lazio 4:2 Red Bull Salzburg (Lulić 8., Parolo 49., Anderson 74., Immobile 77. / 30. – 11m Berisha)

Red Bull Leipzig 1:0 Olympique Marseille (Werner 45+1.)